top of page

Відмови на співбесіді: як реагувати та чому це не кінець світу

Привіт! Я Таня Лугін, Lead Recruitment в Dream2Team і в цьому матеріалі я хочу підняти дуже важливу тему для кожного шукача роботи. Отримання відмови після співбесіди може бути болісним досвідом, але важливо пам'ятати, що кожна відмова — це можливість для особистісного росту та професійного розвитку. 


Перше і найважливіше — зберігати спокій і не сприймати відмову як особисту критику!

Аналіз відмов допомагає ідентифікувати тенденції чи повторювані помилки, які можуть перешкоджати вашому успіху на співбесідах. Цей процес не лише покращує ваші шанси на майбутнє, але й допомагає ставитися до цього, як до корисного досвіду.


Намагайтеся підходити до ситуації з позиції об'єктивності та раціональності, а особливо, не поспішайте писати негативні відгуки на DOU та інших платформах. 


Чому варто питати причину відмови?


Запитання про причину відмови допомагає вам зрозуміти, що можна покращити в майбутньому. Це не лише надає змогу гарно підготуватися до наступних співбесід, але й показує вашу зацікавленість, відкритість до навчання та саморефлексії. Завжди ввічливо запитуйте, чи може рекрутер надати вам зворотний зв'язок.


Що робити, якщо рекрутер не називає причину?
Інколи рекрутери не мають повної інформації про причини відмов, оскільки рішення може прийматися вищим керівництвом без детального обговорення. У такому випадку спробуйте аналізувати вашу співбесіду самостійно: які питання вам здалися складними, де могли бути неточності – у відповідях чи презентаціях. Якщо рекрутер записував співбесіду, ви можете попросити її запис (адже фактично це ваша власність також).


Як спокійно ставитись до відмов на співбесіді?


Важливо пам’ятати:


На кожен товар знайдеться свій покупець!

Це правило працює й у світі рекрутингу. Ви не можете сподобатись усім роботодавцям одразу, але ви точно знайдете того, якому буде цікавий й ваш досвід, й ваші особистісні якості.


Перед співбесідою налаштуйте себе на те, що будь-який результат є прийнятним. Розвивайте психологічну готовність зазнати відмови, що допоможе легше сприйняти негативне рішення.


Після кожної відмови проаналізуйте, що могло піти не так і що ви можете зробити краще наступного разу. Цей аналіз може включати перегляд ваших відповідей на співбесіді, ваше резюме або навіть вашу презентацію.


Пам'ятайте, що відмова на співбесіді — це лише одна маленька частина вашої професійної подорожі. Не дозволяйте їй визначати вашу самооцінку або кар'єрні амбіції. 

Кожна співбесіда надає цінний досвід, який може бути використаний для покращення в майбутньому.


Якщо відмови на співбесіді починають надто негативно впливати на ваше емоційний добробут, розгляньте можливість звернутися за професійною підтримкою. Консультації з кар'єрним консультантом або психологом можуть допомогти вам краще справлятися з викликами та знайти нові способи подолання професійних труднощів.


Негативні відгуки після відмови


Публікація негативних відгуків про компанію одразу після відмови може здаватися спонтанною реакцією на розчарування, але такі дії завжди мати далекосяжні наслідки, як для вашої професійної репутації, так і для компанії. Ось декілька причин, чому краще утриматися від цього:


  • Часто причини відмови не пояснюються не через небажання компанії бути відкритою, а через внутрішні політики або конфіденційність. Ваш відгук, заснований на обмеженій інформації, може бути несправедливим.

  • Відгуки, написані під впливом сильних емоцій, часто видаються занадто критичними або непродуманими. Давши собі час охолонути, ви можете більш об'єктивно оцінити ситуацію і вирішити, чи дійсно ситуація заслуговує на негативний відгук.

  • Як професіонал, ви завжди повинні думати про те, як ваші дії впливають на вашу довгострокову репутацію. Негативні відгуки можуть бути помічені майбутніми роботодавцями або колегами, що може негативно вплинути на ваші професійні перспективи.

  • Замість того, щоб писати відгук, спробуйте знову зв'язатися з компанією для з'ясування обставин вашої відмови та ведення більш продуктивного діалогу. 

  • Негативні відгуки можуть серйозно вплинути на репутацію компанії і її здатність залучати таланти. Будьте впевнені, що ваш відгук обґрунтований і справедливий, перш ніж його опублікувати.


Публікуйте відгуки, якщо причина відмови: ейджизм, overqualified, етнічні/релігійні переконання. Або причина відмови взагалі "абсурдна" чи дискредитаційна. Тим паче якщо ви виконували тестове завдання і компанія використала його у власних цілях – це вагома причина написати конструктивний негативний відгук на тому ж DOU, щоб інші кандидати знали про “сірі” справи цього роботодавця. 


ТОП причини відмов після співбесід


Причини відмов після співбесід можуть суттєво варіюватися залежно від етапу відбору, від першої співбесіди до фінальної з лідом проєкту або відділу. Ось декілька найпоширеніших причин, на які ми рекомендуємо звернути увагу:


  1. Не відповідність навичок або досвіду вимогам. Це може бути з'ясовано вже під час першої співбесіди, коли рекрутер визначає, чи відповідає ваш професійний досвід специфікації роботи.

  2. Проблеми з комунікацією. На будь-якому етапі відбору погані комунікаційні навички можуть стати перешкодою, особливо в IT, де чітке спілкування є критично важливим.

  3. Недостатня технічна кваліфікація. Під час технічних інтерв'ю може виявитися, що кандидат не володіє достатніми технічними знаннями або досвідом для конкретного проєкту або технології.

  4. Невідповідність корпоративній культурі. Це часто виявляється на фінальних співбесідах з керівниками проєктів або відділів, коли обговорюється, наскільки добре кандидат може інтегруватися в колектив і корпоративне середовище.

  5. Недостатня мотивація або інтерес до ролі. Якщо під час співбесіди кандидат не може чітко виразити свій інтерес до позиції або компанії, це може викликати сумніви щодо його або її залученості в майбутнє.


Зрозумівши ці причини, ви можете більш ефективно підготуватися до майбутніх співбесід та зміцнити свої шанси на успіх. Бажаємо вам успіху у пошуку роботи та завжди будемо раді допомогти з кар’єрною допомогою. Ми онлайн з 9-18.00 пт/пт, залишайте запит через форму на сайті, або пишіть у наш телеграм та на пошту info@dream2team.com


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page