top of page

Чому кандидати не проходять випробувальний термін в IT?

В останні роки IT-галузь зіткнулася з новою тенденцією: все частіше фахівці не проходять випробувальний термін або ж їхнє співробітництво припиняється одразу після його завершення. Це явище має кілька причин, які пов'язані як з самими кандидатами, так і з підходами компаній до використання випробувального терміну.


Причини відмови після випробувального терміну


Давайте детальніше розглянемо кожен з наявних пунктів, щоб надати більше контексту та рекомендацій для їх вирішення.


  • Невідповідність навичок

Нерідко кандидати переоцінюють свій рівень знань та умінь або навмисно прикрашають своє резюме, щоб стати більш привабливими для роботодавців. Однак, коли справа доходить до реальної роботи, ця розбіжність швидко стає очевидною.


Рішення для кандидатів: Для уникнення такої ситуації, важливо вести чесний діалог про свій досвід та знання під час співбесіди. Також корисним буде регулярний самоосвітній процес та проходження професійних курсів, щоб підтримувати та розширювати свої навички.


Рішення для компаній: З боку роботодавців ефективним кроком може стати реалізація розширеного технічного інтерв'ю, включення завдань на логіку та вирішення реальних кейсів з повсякденної діяльності компанії.  • Адаптація до корпоративної культури

Корпоративна культура – це комплекс неформальних правил, цінностей та відносин у компанії. Коли працівник не може або не бажає адаптуватися до цих неписаних правил, це може призводити до конфліктів, зниження продуктивності та, в кінцевому підсумку, до розірвання трудових відносин.


Рішення для кандидатів: Намагайтесь з'ясувати якомога більше про корпоративну культуру потенційного роботодавця ще на етапі співбесіди. Будьте відкриті до нового досвіду та готові до компромісів, але також слідкуйте за тим, щоб цінності компанії відповідали вашим власним.


Рішення для компаній: Забезпечити новачків чіткими орієнтирами щодо корпоративної культури та влаштовувати тренінги з адаптації. Також корисною буде політика відкритих дверей, де кожен співробітник може вільно обговорювати свої проблеми та пропозиції з менеджментом.


  • Використання випробувального терміну як "дешевої робочої сили"


немає грошей мем

На жаль, випадки, коли роботодавці поводять себе недобросовісно, все частіше трапляються на ринку праці. В умовах жорсткої конкуренції в IT, деякі компанії намагаються оптимізувати витрати, використовуючи випробувальний термін як спосіб отримати роботу від кваліфікованих фахівців за зниженою вартістю. Це може створити несправедливі умови праці та підривати довіру до роботодавця.


Рішення для кандидатів: Важливо з самого початку узгоджувати умови випробувального терміну, включаючи обсяг роботи, його складність та рівень заробітної плати. Також корисною буде консультація з юристом, який спеціалізується на трудовому праві, щоб забезпечити, що умови праці відповідають законодавству.


Рішення для компаній: Використання випробувального терміну має бути прозорим і справедливим. Це означає чітке визначення цілей та завдань випробувального терміну, а також забезпечення адекватної оплати праці. Роботодавці мають будувати відносини з кандидатами на основі взаємоповаги та довіри, пам'ятаючи, що короткострокова економія може призвести до довгострокових втрат, як-от втрата репутації або талановитих співробітників.


Рекомендації для проходження випробувального терміну


Для кандидатів:

  • Активно займайтеся саморозвитком і навчанням, щоб ваші навички відповідали не тільки поточним, але й майбутнім потребам ринку.

  • Намагайтеся глибше досліджувати потенційних роботодавців, звертаючи увагу не лише на фінансові умови, але й на корпоративну культуру та цінності компанії.


Для компаній:

  • Будуйте прозору та справедливу політику найму, що забезпечує рівні умови для всіх кандидатів.

  • Інвестуйте в розвиток та адаптацію нових співробітників, забезпечуючи їм всі необхідні ресурси для успішної інтеграції в команду.


Застосування цих рекомендацій може значно підвищити шанси на успішне проходження випробувального терміну для кандидатів та сприяти створенню позитивного робочого середовища для всієї компанії. 


Ключовим аспектом є взаємна відкритість і готовність до співпраці. Для кандидатів це означає бути відвертими щодо своїх очікувань і можливостей, а для компаній — створення умов, де кожен співробітник відчуває себе цінним та мотивованим.


Забезпечення продуктивного зворотного зв'язку


Для кандидатів: Активно шукайте зворотний зв'язок протягом усього випробувального терміну. Це допоможе вам зрозуміти, на чому потрібно зосередитися, і як можна покращити свою роботу.


Для компаній: Регулярно надавайте конструктивний зворотний зв'язок вашим новим співробітникам. Це не тільки допоможе їм швидше адаптуватися, але й покаже, що компанія зацікавлена в їхньому розвитку та успіху.


Завершуємо цей матеріал на позитивній ноті


Успішне проходження випробувального терміну в IT-галузі — це процес, який вимагає зусиль як зі сторони кандидатів, так і зі сторони компаній. Для кандидатів це можливість показати свої найкращі якості та адаптивність, для компаній — спосіб побудувати надійну та ефективну команду. Взаєморозуміння, прозорість умов та активний зворотний зв'язок є ключами до успішної співпраці та подальшого професійного зростання.


Dream2Team вірить у потенціал кожного кандидата та прагне забезпечити йому всі необхідні умови для успішного проходження випробувального терміну. Тому наша команда супроводжує кандидатів за програмою Кар’єрної допомоги до моменту проходження випробувального терміну.

Kommentare


bottom of page