top of page

Загадковий світ відмов Overqualified спеціалістам

Давай більше відмов для Overqualified!


Чому спеціалісти з великим досвідом та кваліфікаціями часто стикаються з відмовами під час пошуку роботи? Ця стаття від Dream2Team детально розгляне це явище.


Хто такий Overqualified спеціаліст?


Overqualified спеціалісти — це ті, хто має значно більше досвіду, навичок або освіти, ніж потрібно для вакансії. Наприклад, кандидат із докторським ступенем, який подається на посаду, яка вимагає лише бакалаврського ступеня, або досвідчений менеджер, який шукає роль молодшого спеціаліста. Але в українському рекрутингу, та і в Європейському також overqualified - це не завжди про ваш досвід…

Посади, де часто зустрічаються Overqualified кандидати


Часто overqualified кандидати зустрічаються на позиціях, де технології швидко змінюються, як в ІТ-сфері. Наприклад, досвідчений розробник програмного забезпечення може вважатися overqualified для ролі junior developer. У галузі маркетингу, кандидат з багаторічним досвідом може вважатись overqualified для початкової позиції. Також, це може стосуватися вчителів з багаторічним досвідом, які шукають роботу в нових навчальних закладах.


Причини відмов Overqualified спеціалістам


Насправді причин відмов для Overqualified безліч, але на нашому досвіді ці 3, що нижче — це прям фатальні та найбанальніші причини, коли кандидату надсилають відмову (якщо надсилають):


  • Роботодавці можуть боятися, що overqualified кандидати вимагатимуть вищої зарплати.

  • Часто припускається, що такі спеціалісти швидко знайдуть більш відповідну роботу.

  • Іноді роботодавці бояться, що overqualified кандидати будуть надто критично налаштовані або спробують взяти на себе роль лідера.


Як бути Qualified, але не Overqualified


Адаптуйте своє резюме! Ми згадуємо про це кожного разу, як іде мова про кар’єрну допомогу та консультації. Якщо ви хочете отримати позицію нижче вашого рівня та досвіду — адаптуйте резюме, не ставте супер-мега показники які ви досягли у минулому, покажіть що ви зацікавленні в нових викликах. Адаптуйте супровідні листи та будьте максимально чесними — чому ви, Overqualified, хочете позицію нижче.


Для уникнення мітки "overqualified", важливо підкреслити готовність до гнучкості та навчання. Наприклад, в ІТ можна акцентувати готовність вивчати нові мови програмування. У маркетингу — готовність експериментувати з новими стратегіями. Також можна показати, що ви цінуєте можливість розвивати нові навички й працювати в команді, незалежно від рівня складності завдань.

Якщо ж ви подаєте ваше резюме на позицію вашого рівня, але отримуєте відмову із міткою overqualified, то на це певне є інші причини, які замасковані під вашою кваліфікацією.

Overqualified як прихована причина відмови


Іноді відмови обґрунтовуються overqualification, але насправді за ним криються інші причини, такі як високі зарплатні побажання або невідповідність корпоративній культурі.


Чи варто боротися зі статусом та відмовами з причин Overqualified?


Це важливе питання для багатьох кандидатів, які стикаються з відмовами через статус overqualified. З одного боку, може здатися спокусливим "приховати" деякі навички або досвід, щоб відповідати вимогам позиції. З іншого боку, такий підхід може призвести до недооцінки власних заслуг і потенціалу:


  • Намагайтеся знайти компанії, які цінують ваш рівень досвіду і кваліфікації. Ваш досвід може бути цінним активом для організації, яка шукає глибше розуміння галузі.

  • Іноді може бути корисно адаптувати резюме або спосіб представлення свого досвіду, щоб краще відповідати вимогам ринку. Це не означає зменшення своїх досягнень, а скоріше зосередження на найбільш відповідних навичках і досвіді.

  • Іноді overqualified кандидати можуть знайти нові горизонти, розширивши свій пошук і розглядаючи альтернативні ролі або індустрії, де їх досвід буде цінуватися.

  • Подекуди відмови не пов'язані з кваліфікацією, а з корпоративною культурою. Знайдіть компанію, де цінуються ваші унікальні якості та досвід.


У підсумку, боротьба зі статусом overqualified може бути складною, але важливо розуміти свої цінності та кар'єрні цілі. Визнання власної цінності та знаходження місця, де це визнається і цінується, є ключовими для успішної кар'єри. Розуміння того, що таке overqualified спеціалісти та причини їх відмов, допоможе вам адаптувати свої підходи до пошуку роботи та допоможе роботодавцям краще зрозуміти ваш потенціал.


У Dream2Team ми розуміємо важливість знаходження ідеального балансу між кваліфікацією та вимогами вакансії. Наші рекрутери завжди готові допомогти як роботодавцям, так і кандидатам у вирішенні цих складних завдань.


Для замовлення консультації залишайте свій запит через форму на сайті, Телеграм або Вайбер. Ми працюємо ПН-ПТ з 9:00 до 19:00.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page