top of page

Кар’єрна консультація в Україні - недовіра та переваги

Існує питання, яке часто залишається не розглянутим серед кандидатів на ринку праці в Україні - це кар’єрна консультація, і те, чому багато людей ставляться до неї скептично. У цій статті ми розглянемо факти та причини, які зробили кар'єрну консультацію непопулярною, і чому варто переглянути своє ставлення до неї.


Недовіра кандидатів до кар’єрної консультації


Багато кандидатів у пошуку роботи в Україні дуже скептично ставляться до кар'єрної консультації та агентств з пошуку роботи. На це, на жаль, є багато причин, деякі з них ми розглянемо нижче:


 • Боязнь витрат на послуги консультантів

Багато людей вважають, що кар'єрна консультація - це дорога послуга, яку вони не можуть собі дозволити. Це переконання може бути спростоване, оскільки існують консультанти для різних бюджетів і можливостей.

Будь-яке вкладення у ваш розвиток - це не витрата, а інвестиції, пам'ятайте про це!
 • Відсутність довіри до якості послуг

Іншою причиною є відсутність довіри до якості послуг, які надають кар'єрні консультанти. Багато кандидатів переконані, що вони можуть самостійно знайти роботу краще, ніж будь-який консультант.

Це і не дивно, адже статус кар'єрного консультанта в Україні сприймається як щось на кшталт інфоциган (інфобізнес). Хоча якщо подивиться на міжнародну практику роботи кар'єрних консультаційних центрів, цей міф розвінчується 🙂
 • Недостатність індивідуального підходу

Деякі кандидати можуть ставитися скептично до кар'єрних консультантів через відчуття, що консультанти надають загальні поради, не враховуючи індивідуальних потреб і особливостей кожного кандидата. Недостатність індивідуального підходу може спричинити невпевненість в ефективності таких послуг і потягне за собою ланку негативного досвіду і відгуків, які будуть масово впливати на загальний ринок кар'єрного консультування в Україні.


 • Неясність щодо результатів

Деякі кандидати можуть боятися, що кар'єрна консультація не гарантує конкретних результатів. Вони можуть ставити питання про те, наскільки швидко та якісно їм вдасться знайти роботу через консультанта, і як це вплине на їхню кар'єру. І тут важливо пам'ятати, що є декілька видів кар'єрних консультацій:

 1. Де ви приходите із чітким запитом, наприклад, знайти роботу після тривалої перерви в конкретній галузі і в конкретний термін - в такому випадку консультанти (вони ж HR/рекрутери) чітко розуміють, що треба робити і як оперативно діяти саме у вашому кейсі.

 2. Вам потрібен загальний погляд на зміну вашого кар'єрного напрямку, але ви не маєте чітких дедлайнів та таргету на пошук роботи. Саме в такому випадку, ви можете відвідувати кар'єрного консультанта, як психотерапевта - довго та дорого.


 • Негативний досвід інших

Чутки й негативний досвід інших кандидатів також можуть сприяти недовірі до кар'єрної консультації. Якщо хтось має поганий досвід з консультантом або агентством, то це може вплинути на загальне ставлення інших до таких послуг.

Words of mouth marketing, WOM marketing, або простими словами “черезтинне радіо” 🙂(одразу гоу до словничка) - дуже і дуже сильний інструмент, який не просто впливає на репутацію окремої фірми, а створює ту саму квоту довіри до чогось. Не забуваємо про це!

Попри ці причини недовіри, важливо розглянути переваги кар'єрної консультації та можливість отримати професійну підтримку у пошуку роботи та розвитку кар'єри.


Переваги кар'єрної консультації


Поговорили про погане, тепер час розібратись із перевагами кар’єрної консультації, і чим вона може допомогти шукачеві роботи та нових досягнень.


 • Професійність та досвід

Кар'єрні консультанти - це або активні рекрутери, які точно знають, де і як шукати роботу, або рекрутери та HR-фахівці з великим досвідом. Їхні знання і контакти можуть значно полегшити пошук роботи та скоротити час, який ви проведете на бенчі в “домашній канапі” в очікуванні відгуків на ваше резюме.


 • Час як показник

Якщо пошук роботи триває понад 2-3 місяці, це ознака того, що час звернутись за допомогою до професіоналів. Це може врятувати вам час і енергію, які можна витратити на інші корисні справи. Кар'єрна консультація - це антикризовий інструмент, пам'ятаємо про це!


 • Ефективність пошуку

Кар'єрні консультанти найчастіше мають доступ до робочих вакансій, які не робляться загальнодоступними. Вони можуть підказати кандидатам про робочі можливості, про які вони скоріш за все не дізнаються при самостійному пошуку. Це робить консультацію більш ефективною для пошуку роботи.


 • Оновлені навички

Кар'єрні консультанти можуть допомогти кандидатам оновити свої навички й знання відповідно до потреб ринку праці. Вони можуть рекомендувати навчання, курси або сертифікації, які підвищать конкурентоспроможність на ринку праці. Також більшість кар'єрних консультантів мають доволі високий рівень англійської від С1 і гарні контакти в школах англійської.


 • Підтримка в переході між кар'єрними шляхами

Деякі кандидати можуть вирішити змінити напрямок своєї кар'єри або перейти до іншої галузі. Кар'єрні консультанти можуть надати цінну підтримку і поради в таких переходах, допомогти скласти нове резюме та підготувати до співбесіди.


Кар'єрна консультація в айті: Чи користуються ІТ спеціалісти?


Наразі за кар'єрною допомогою і пошуком роботи звертаються саме айті спеціалісти. Український ринок найму в ІТ переживає не найкращі часи, і кількість кандидатів на вакансію в рази більша, ніж кількість відкритих вакансій. Це робить пошук роботи в цій галузі надзвичайно конкурентним, і професійна кар'єрна допомога може стати рішенням.


Особливо низький ринок стосується позиції Senior та Junior спеціалістів, кількість вакансій для яких у 2023 році дуже і дуже низька, а рівень конкуренції досягнув піка за усі роки життя українського ІТ.


Чи відрізняється кар'єрна консультація в ІТ від інших напрямків?


В ІТ кар'єрний консультант - це медіатор між розробником/менеджером, платформами з пошуку роботи, рекрутерами роботодавця та самим роботодавцем, завдання якого навіть при низькому ринку сконектити вас з потрібними людьми і допомогти “продати себе”. Ба більше, кар'єрний консультант в ІТ має ряд “доповнень” в порівнянні зі спеціалістом нетехнічного напрямку:


 • Розуміння технічного бека

Якщо ваш консультант в минулому (або в актуальному), ще й технічний рекрутер - він 100% може й не глибоко, але розбирається в технічному стеку, який потрібен фронт чи бек розробнику і дуже швидко може виявити гепи у вашому резюме та підібрати необхідні вакансії.


 • Повне розуміння ринку праці в ІТ

Кар'єрні консультанти, які спеціалізуються на сфері ІТ, мають повне розуміння ринку праці в цій галузі. Вони знають, які мови програмування зараз актуальні, якими Soft Skills ви маєте володіти для успішного проходження співбесіди та випробувального, і можуть керувати кандидатів у напрямку, що принесе найкращі результати.


 • Зв'язки й контакти в ІТ-середовищі

Кар'єрні консультанти в ІТ мають багатий мережу контактів в галузі. Це означає, що вони можуть бути джерелом важливих з'єднань та рекомендацій для кандидатів. За допомогою цих зв'язків, вони можуть допомогти вам потрапити на співбесіду та отримати робочу можливість.


 • Досвід роботи в ІТ

Кар'єрними консультантами в ІТ так просто не стають. У більшості випадків, спеціалісти раніше вже працювали в ІТ сфері на позиціях HR/рекрутер, або займали менеджерські лід позиції, де робота із командою та пошук тіммейтів входили до їх зони відповідальності. Світчери - працювали в технічних командах, але змінили кар'єру у сторону HR/рекрутингу.

Отже, кар'єрна консультація - це не страшно. Страшно to stuck in the moment і не рухатись далі.

Український ринок кар’єрних консультацій трансформується, беручи при цьому щось від європейських колег, а щось із бест практіс у США (один з найрозвинутіших ринків кар'єрних ІТ консультантів у світі) про це ми розповімо в наших інших матеріалах.


Не чекайте вічність: якщо вам потрібна допомога зі зміною професії, консультації по CV чи пошук роботи - вчасно зверніться до спеціалістів. Ми, рекрутери - як лікарі, які дієво допомагають у тому випадку, коли пацієнт більше живий, ніж мертвий 🙂


Команда рекрутерів Dream2Team надає професійну кар’єрну допомогу і допомагає з пошуком роботи. Якщо ви шукаєте роботу в айті чи будь-якій іншій галузі, не вагайтеся звертатися до нас.


Для замовлення залишайте свій запит через форму на сайті, Телеграм або Вайбер. Ми працюємо ПН-ПТ з 9:00 до 19:00.

Yorumlar


Yorumlara kapatıldı.
bottom of page