top of page

Що таке рекрутинг агентство і чим займаються рекрутери?

Привіт, я Юлія Омельченко, Senior Recruiter в рекрутинговій агенції Dream2Team. Сьогодні я розкажу чим ми насправді займаємось, і що таке взагалі “рекрутинг агентство”, а також чому не варто його плутати з HR агенцією.


Отже, погнали!


Рекрутинг агентство, таке як Dream2Team, — це компанія, що спеціалізується на залученні, підборі та процесу найму кандидатів для роботодавців (замовників). Наша мета — знайти ідеального кандидата, який не лише відповідає технічним вимогам вакансії, а й вписується до корпоративної культури компанії, класно підходить по зарплатній виделці (хе-хе) та має вогник в очах й жагу до роботи. 


Але ж Гугл пошук вибиває мені на HR агенцію – рекрутинг агенція. Він помиляється? 

О так :) Він такий, й він теж може вводити в оману.


Головна відмінність між рекрутинговою агенцією та HR агенцією полягає в спеціалізації. Хоча HR агенції можуть займатися широким спектром завдань, пов'язаних з управлінням персоналом та корпоративною культурою, рекрутингові агентства зосереджені виключно на процесі підбору та найму кадрів.


HR агенції займаються ширшим спектром задач з управління персоналом, які охоплюють:


 • Створення та підтримка культурних цінностей компанії.

 • Програми навчання та розвитку навичок співробітників.

 • Вирішення конфліктів, підтримка спілкування та взаємодії в команді.

 • Зайнятість, звільнення, ведення трудових книжок, забезпечення відповідності трудовому законодавству.


Рекрутингові агенції та рекрутери НЕ виконують компетенції HR. Раніше ми навіть писали статтю про різницю між компетенціями рекрутерів та HR - завітайте 🙂


Таким чином, рекрутингові агентства і HR агенції доповнюють одна одну, але мають чітко відмінні цілі та завдання. Рекрутингові агентства спеціалізуються на наймі та адаптації кадрів, тоді як HR агенції фокусуються на всебічному управлінні персоналом і оптимізації внутрішніх процесів компанії.


Як працюють рекрутингові агенції?


Рекрутингові агенції працюють шляхом пошуку кандидатів через різноманітні канали: від професійних соціальних мереж, таких як LinkedIn, до спеціалізованих платформ для пошуку роботи. Ми аналізуємо не тільки резюме, але й проводимо персональні інтерв'ю, щоб забезпечити найкращий вибір кандидатів для наших клієнтів. Наша робота включає декілька ключових етапів:


 • Розуміння потреб клієнта

Перш ніж почати пошук кандидатів, ми глибоко аналізуємо вимоги клієнта та специфіку вакансії. Це включає з'ясування навичок, досвіду та особистісних якостей, які клієнт вважає важливими для кандидатів.


 • Стратегія пошуку

На основі аналізу ми розробляємо стратегію пошуку, яка може включати активний пошук кандидатів, що включає прямий контакт з потенційними кандидатами, використання баз даних, рекрутингових заходів, а також публікації вакансій на профільних платформах.


 • Відбір та оцінка

Ми проводимо першочергову оцінку кандидатів на основі їхніх резюме та відгуків, після чого влаштовуємо персональні або відео інтерв'ю. Це дозволяє не тільки перевірити професійні знання та досвід, але й оцінити мотивацію та відповідність корпоративній культурі клієнта.


 • Звітність та підбір

Після інтерв'ю клієнт отримує детальні звіти про кандидатів, включаючи наші рекомендації та відгуки. Клієнти можуть вибрати кандидатів для подальших інтерв'ю або негайного найму.


 • Підтримка після найму

Ми надаємо підтримку як роботодавцям, так і кандидатам після найму для забезпечення легкої адаптації та розв'язанні будь-яких питань. Це може включати допомогу у формуванні плану введення в посаду, консультування з питань корпоративної культури та надання зворотного зв’язку в перші місяці роботи нового співробітника.


 • ATS та AI

На останньому етапі ми також використовуємо сучасні технологічні інструменти, як-от системи управління кандидатами (Applicant Tracking Systems - ATS) та AI для оцінювання компетенцій, що допомагають автоматизувати процес відбору та забезпечувати об'єктивність і точність у підборі кандидатів. Ці інструменти також допомагають підтримувати зв’язок між усіма учасниками процесу, що сприяє більш ефективному та швидкому найму.


Які бувають рекрутингові агенції?


Рекрутингові агентства можуть спеціалізуватися на різних аспектах пошуку та найму персоналу. Ось деякі з них:


 • Агентства прямого пошуку – займаються пошуком кандидатів на високі та середні позиції. Вони працюють на основі детального аналізу потреб компанії та активного пошуку кандидатів, які часто не шукають роботу активно, але можуть бути зацікавлені у нових можливостях.

 • Агентства тимчасової зайнятості – спеціалізуються на наданні компаніям тимчасових працівників для короткострокових проєктів або сезонних робіт. Це дозволяє компаніям гнучко реагувати на зміни в потребах робочої сили.

 • Аутстафінгові агентства – надають компаніям персонал, який юридично залишається працівниками агентства. Це знімає з компаній вантаж управління персоналом та юридичних аспектів працевлаштування.

 • ІТ-рекрутингові агентства – фокусуються на пошуку спеціалістів у сфері інформаційних технологій. Завдяки глибокому розумінню технологій та ринку ІТ-спеціалістів, такі агентства ефективно відбирають кандидатів для компаній-замовників.

 • Executive search агенції – спеціалізуються виключно на пошуку “під контракт” спеціалістів рівня від Senior/Head/Lead та Chief. Не шукають спеціалістів нижчого рівня та займаються точковими хед-хантінгом. Про Executive Search метод ми писали у нашому іншому матеріалі, тому welcome до читання 🙂


Але є і комбіновані агентства, як от Dream2Team, адже в нашій команді є вузькопрофільні рекрутери, які супроводжують виключно ІТ напрямок та спеціалісти, які займаються загальним прямим пошуком та Executive search IT


Від чого залежить дохід рекрутингової агенції?


Як фінал, варто говорити про гроші. Ми знаємо, що ходить міф, що рекрутери купаються в мані :) Але це тільки міф, адже рекрутинг команда отримує гроші лише за фактично виконану роботу, про це ми розповімо далі. 


Один з ключових аспектів, що відрізняє рекрутингові агенції від HR агенцій, — це модель доходу. Розуміння цих відмінностей допомагає зрозуміти, як обидва типи агенцій взаємодіють зі своїми клієнтами та який фінансовий імпакт вони мають.


Дохід рекрутингових агенцій, залежить від їхньої здатності успішно закрити вакансії та знайти потрібних кандидатів (співробітників). Зазвичай рекрутери отримують виплату за результатом — тобто ми отримуємо плату тільки тоді, коли кандидат успішно працевлаштований і почав проходити випробувальний період. Величина винагороди часто вираховується як 1 місячна винагорода співробітника, або відсоток від річної заробітної плати кандидата. На тему формування вартості рекрутинг агенцій в нас є ціла стаття із купою прикладів та прорахунків.


На відміну від рекрутингових агенцій, HR агенції часто працюють на основі фіксованої ставки або абонентської плати. Їхні послуги включають широкий спектр задач з управління персоналом, від розробки політик та процедур до тренінгів і розвитку персоналу. HR агенції можуть отримувати доходи за кожен проєкт окремо або в рамках довгострокових контрактів, що гарантує стабільний дохід незалежно від кількості розміщених кандидатів.


Фактично рекрутингові агенції мають прямий стимул для ефективного та швидкого відбору кандидатів, тоді як HR агенції фокусуються на створенні довгострокових відносин та оптимізації внутрішніх процесів в компаніях клієнтів.


Отже, прийшов час поставити крапку. Сподіваємось, що ми максимально детально розповіли вам чим займаються рекрутери в рекрутинг агенції та чому не варто плутати їх з HR агенціями. Будемо раді відповісти на усі ваші питання та допомогти вам з пошуком розробників та нетехнічних спеціалістів під ваш кейс. Ми онлайн з 9-18.00 пт/пт, залишайте запит через форму на сайті, або пишіть у наш телеграм та на пошту info@dream2team.com.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page