top of page

Executive Search в ІТ — пошук технічних керівників

У сучасному українському IT-секторі, що переживає "турбулентну гойдалку", питання пошуку та найму висококваліфікованих технічних керівників на C-level позиціях стає надзвичайно актуальним.


Попри те, що ринок праці перенасичений IT-спеціалістами, пошук кваліфікованих вищих керівницьких кадрів залишається викликом. У цій статті ми розглянемо, які саме C-level спеціалістів найчастіше шукають українські IT-компанії та які проблеми виникають в процесі їхнього пошуку.


Executive позиції в українському ІТ

Українські IT-компанії активно шукають вищих керівницьких кадрів на таких C-level позиціях:


 • CTO (Chief Technology Officer): Цей спеціаліст відповідає за стратегічне керівництво технологічними аспектами бізнесу. Він розробляє технічну стратегію компанії та визначає найкращі технічні рішення для досягнення бізнес-цілей.

 • CPO (Chief Product Officer): Цей вищий керівник керує розробкою продукту та забезпечує відповідність продукту стратегії компанії та потребам клієнтів.

 • CFO (Chief Financial Officer): Цей спеціаліст відповідає за фінансовий менеджмент компанії, включаючи фінансове планування, бюджетування і фінансовий аналіз.

 • CMO (Chief Marketing Officer): CMO відповідає за стратегію маркетингу та розвиток бренду компанії.

 • CEO (Chief Executive Officer): Головний виконавчий директор відповідає за загальне керівництво компанією і визначає стратегічні цілі та спрямованість розвитку.


На що звертати увагу під час пошуку та співбесіди з C-level спеціалістами в IT


Пошук і найм C-level спеціалістів в IT-сфері має свої унікальні особливості та вимоги — технічні, етичні й звісно кроскультурні й дещо відрізняється від класичного Executive пошуку в нетехнічних проєктах.


Керівники на C-level позиціях в ІТ повинні мати сильні лідерські якості, здатність до стратегічного мислення та прийняття важливих рішень. Під час співбесід важливо визначити, наскільки кандидат розуміє взаємодію між технічною частиною продукту й бізнес цілями.


C-level спеціалісти повинні бути здатними розробляти та впроваджувати стратегії розвитку компанії. Під час співбесід важливо питати кандидата про його підходи до стратегічного планування та його досвід у цій галузі.


З урахуванням того, що багато IT-компаній працюють на міжнародному рівні, C-level керівники повинні бути здатними адаптуватися до різних культурних контекстів. Співбесіди можуть включати питання про досвід кандидата у роботі зі стейкхолдерами з різних країн. Також варто звернути увагу та отримати фідбек щодо етичності та інтегрітету кандидата. 


Проблеми у Пошуку C-level Спеціалістів в IT


Попри перенасиченість ринку IT-спеціалістами в Україні, пошук кваліфікованих C-level спеціалістів може охоплювати наступні виклики:


 • На жаль, ринок не завжди може запропонувати достатньо кваліфікованих вищих керівницьких кадрів з великим досвідом управління. Вони або вже зайняті, або не планують змінювати роботу.

 • Закордоні компанії також активно шукають вищих керівницьких кадрів в Україні, що призводить до збільшення конкуренції за таланти.

 • Зрощення власних C-level спеціалістів від Junior, яких переманити майже нереально, адже компанія вклала у їх розвиток на самому початку їх кар'єри. 


Executive search мем

 • Кабальні договори, з якими, якщо ти навіть і хочеш змінити роботу, ти не можеш це зробити швидко, або світчнутись у схожу компанію. Цей момент не просто ускладнює пошук спеціалістів, а й часто унеможливлює процес найму спеціаліста у компанію конкурента.

 • Кандидат "Overqualified": Часто компанії можуть вважати кандидатів "overqualified", боячись того, що вони перевищують вимоги вакансії або не підходять за рівнем. Навіть якщо кандидат ідеальний і він пройшов усі етапи співбесіди — можна отримати відмову. Тоді рекрутерам доводиться починати пошук спочатку. Ми навіть написали цілий матеріал про Overqualified відмови на співбесіді.

 • І останній, супер болючий пункт — це гендерність. У 90% коли шукають спеціаліста на керівну посаду, на ній хочуть бачити чоловіка. Але, цей стереотип найчастіше грає не на руку самій компанії й м’яко кажучи, ускладнює процес пошуку спеціалістів.

Хоча, як приклад, кількість жінок СТО в Україні можна порахувати на пальцях.

Executive search в ІТ має свої особливості та дійсно відрізняється від пошуку керівників на нетехнічні проєкти про які ми писали раніше, але логіка пошуку таких фахівців залишається незмінною, хоча деякі підходи та умови змінюються. Готуючись до пошуку С-level спеціаліста в ІТ, розраховуйте на довготривалий пошук та одразу надавайте рекрутинг агентствам УТП який допоможе під час перемовин із кандидатом.


Не втрачайте час і ресурси на пошук, довірте це професіоналам Dream2Team. Для замовлення Executive Search залишайте свій запит через форму на сайті, телеграм або вайбер. Ми працюємо з пн-пт з 9.00 до 19.00.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page