top of page

Що таке Executive Search, і як цей метод допомагає у пошуку керівників

Executive Search, також відомий як Executive Recruitment або Executive Recruiting, є високоефективним методом пошуку та найму керівників і топменеджменту на ключові посади в організаціях. Цей підхід відрізняється від стандартного рекрутингу та розроблений спеціально для залучення C-level спеціалістів, таких як CEO (генеральний директор), CMO (маркетинг директор), CFO (фінансовий директор) та інших вищих керівників.


Executive Search - основні принципи та переваги


Основною відмінністю Executive Search є його ексклюзивність. Компанія, яка надає такий сервіс, підписує договір з клієнтом, згідно з яким виключно вона займається пошуком і наймом кандидатів на конкретну вакансію. Це гарантує високу увагу до деталей та індивідуальний підхід.


Компанії, які спеціалізуються на Executive Search, мають у своєму штаті досвідчених та кваліфікованих рекрутерів, які володіють глибоким розумінням ринку праці та індустрії, в якій буде здійснюватись пошук фахівця. Вони вміють ефективно взаємодіяти з кандидатами, проводити інтерв'ю та оцінювати їх потенціал.


Компанії, які займаються Executive Search, мають широку мережу контактів та доступ до потенційних кандидатів, які можуть бути недоступними для інших рекрутерів.


Різниця між Executive Search та стандартним рекрутингом


Executive Search відрізняється від стандартного рекрутингу наступними ключовими аспектами:


 • В Executive Search діє обов'язковий договір з клієнтом, що гарантує ексклюзивність і конфіденційність процесу пошуку. Це особливо важливо при пошуку керівників, які можуть бути зайнятими в інших компаніях. Рекрутери докладають зусиль, щоб зберегти конфіденційність інформації про вакансію та кандидатів.

Стандартний рекрутинг: У стандартному рекрутингу немає гарантії ексклюзивності. Компанії можуть співпрацювати з кількома рекрутерами одночасно для однієї вакансії, що може порушити конфіденційність та створити конфлікти інтересів.


 • Executive Search спеціалізується на пошуку топменеджерів та вищих керівницьких посад, таких як CEO, CMO, CFO тощо. Рекрутери мають глибше розуміння вимог та особливостей цих посад, що дозволяє знаходити найкращих кандидатів.

Стандартний рекрутинг: Стандартний рекрутинг орієнтований на різні рівні вакансій та може бути менш спеціалізованим у пошуку вищого керівництва.


 • Executive Search пошуком займаються виключно Senior рекрутери, які мають компетенції, і можуть перевірити скіли спеціалістів високого рівня.

Стандартний рекрутинг: До пошуку спеціалістів можуть залучати рекрутерів Junior, Middle рівня.


 • В Executive Search активно залучають пасивних кандидатів, тобто тих, хто не активно шукає роботу. Це дозволяє знайти кандидатів, які можуть бути найбільш кваліфікованими, але не подають заявки на вакансії.

Стандартний рекрутинг: У стандартному рекрутингу зазвичай використовуються вакансії та оголошення, що привертають активних кандидатів, які вже активно шукають роботу.


 • Executive Search метод часто використовується для пошуку кандидатів на вакансії, які відзначаються високою складністю та особливими вимогами. Наприклад, вакансії на вищі керівницькі посади часто потребують специфічного досвіду та навичок, які не так легко знайти серед активних кандидатів.

Стандартний рекрутинг: Стандартний рекрутинг може бути більш відповідним для загальних або менш вимогливих вакансій, де ринок праці більш насичений кандидатами.


 • В Executive Search можуть використовуватися психометричні тести та асесмент-центри для більш об'єктивної оцінки кандидатів, оскільки важливо визначити, чи відповідає кандидат вимогам вакансії та корпоративній культурі.

Стандартний рекрутинг: У стандартному рекрутингу такі оцінки можуть застосовуватися рідше або взагалі відсутні, особливо для менших і менш складних вакансій.


Підсумовуючи, Executive Search відрізняється від стандартного рекрутингу за ексклюзивністю, спеціалізацією на керівництві, глибоким розумінням ринку та здатністю залучати пасивних кандидатів, що робить його ефективним методом для пошуку топменеджерів та вищого керівництва.


Які інструменти та методології пошуку використовують в Executive Search?


Executive Search охоплює широкий спектр інструментів і методологій, спрямованих на пошук і відбір кращих кандидатів на вищі керівницькі посади. Нижче наведено деякі з основних інструментів та методів, які використовуються в цьому процесі:


 • Executive Search компанії проводять детальне дослідження ринку та конкурентів, щоб зрозуміти, які компанії можуть мати відповідних кандидатів та де ці кандидати можуть працювати наразі.

 • Рекрутери використовують свою мережу контактів та активно співпрацюють з професійними асоціаціями для знаходження талановитих кандидатів. Це допомагає залучати осіб, які можуть бути зацікавлені у нових можливостях.

 • Використання спеціалізованих пошукових систем та баз даних дозволяє рекрутерам знаходити профілі кандидатів, які відповідають конкретним критеріям, таким як досвід, навички та освіта.

 • Після збору інформації про потенційних кандидатів, рекрутери проводять оцінку їхніх навичок, культурної відповідності та здатності вирішувати стратегічні завдання.

 • У деяких випадках, для оцінки психологічних особливостей та адаптивних здібностей кандидатів, застосовуються психометричні тести та оцінки.

 • Після вибору відповідних кандидатів рекрутери можуть звертатися до їхніх колег, колишніх роботодавців та професійних референсів для отримання додаткової інформації про них.

 • Весь процес Executive Search базується на стратегічному підході до пошуку та відбору кандидатів. Рекрутери спрямовані на забезпечення, щоб кожен обраний кандидат відповідав стратегічним потребам компанії.


Та є одна дуже вагома особливість в інструментарії Executive Search - це метод переконання те перемовин, який у 90% випадків відсутній, або не так прямо застосовуються у стандартному RPO рекрутингу.


Метод переконання та переговорів в Executive Search


У процесі Executive Search, метод переконання та переговорів є ключовим етапом. Цей метод спрямований на те, щоб переконати потенційних кандидатів прийняти пропозицію роботи та вести успішні переговори з ними.


Рекрутери, які спеціалізуються на Executive Search, мають вміння ефективно переконувати кандидатів, що пропозиція роботи в конкретній компанії є для них найкращим варіантом. Вони розуміють мотиваційні фактори кандидатів та активно використовують їх, щоб підтримати інтерес кандидата до вакансії.


Переконання будується на ретельному аналізі потреб і очікувань кандидата.

Рекрутери вивчають, які фактори є найбільш важливими для кандидата, такі як заробітна плата, рівень відповідальності, можливості для розвитку та інші аспекти. Рекрутери також аналізують інші конкурентні пропозиції, які можуть бути на ринку для кандидата. Це допомагає розуміти, як позиція роботи у вашій компанії відповідає конкурентам та підготувати індивідуальний підхід до переговорів.

Для успішних перемовин у будь-якій сфері важливо вибудувати довіру та позитивні відносини з кандидатом. Рекрутери стежать за комунікацією та відповідають на всі запитання та обурення кандидата, що допомагає зберегти позитивне ставлення до пропозиції та подальшого спілкування.

Після встановлення інтересу кандидата, рекрутери ведуть переговори про умови роботи, включаючи зарплату, бонуси, гнучкий графік та інші показники. Мета полягає в тому, щоб досягти взаємовигідної угоди.


Метод переконання та переговорів в Executive Search є важливим етапом, що допомагає переконати та привернути найкращих кандидатів на вищі керівницькі посади. Рекрутери, які володіють цим методом, можуть забезпечити успішне завершення пошуку та найму, забезпечуючи задоволеність інтересами та потребами як клієнта, так і кандидата.


Команда рекрутерів Dream2Team має значний досвід у проведенні Executive Search в Україні та Європі для ІТ та нетехнічних проєктів. Ми готові допомогти вам знайти та найняти CEO, CMO, CFO та інших топменеджер в найкоротші строки.


Не втрачайте час і ресурси на пошук, довірте це професіоналам Dream2Team. Для замовлення Executive Search залишайте свій запит через форму на сайті, телеграм або вайбер. Ми працюємо з пн-пт з 9.00 до 19.00.

Yorumlar


Yorumlara kapatıldı.
bottom of page