top of page

Вартість рекрутинга. Фіксована ставка чи відсоток від зарплатні

Рекрутингові агентства - це не щось нове в бізнесі. Вони допомагають компаніям знаходити та наймати талановитих працівників. Але чи дійсно це така дешева послуга, як багато думають?


В цій статті ми розглянемо, на що саме ви витрачаєте гроші, коли наймаєте рекрутингову агенцію. Ми розкриємо, як визначається вартість рекрутингу, і що варто враховувати, коли вибираєте агентство для пошуку нових співробітників.


Відсоток винагороди за найм та переваги фіксованої вартості


Під час вибору рекрутингової агенції для пошуку спеціалістів, однією з важливих аспектів є визначення відсотка винагороди, який агентство отримує за успішний найм. Зазвичай, рекрутери беруть відсоток від річної зарплати спеціаліста, і це може збільшувати загальну вартість послуги. Такий відсоток може становити від 15% до 30% річного доходу спеціаліста.

Наприклад, якщо зарплата кандидата складає $50,000 на рік, і ви погоджуєтеся на винагороду 20%, то рекрутер отримає $10,000.

Проте, є компанії, які пропонують фіксовану суму за пошук кандидата. У цьому розділі ми розглянемо переваги обох підходів та пояснимо, чому ми, в Dream2Team, використовуємо фіксовану вартість.


Переваги та недоліки відсоткової винагороди рекрутинг агенції


Під час обговорення варіантів вартості рекрутингових послуг, варто розглянути як переваги, так і недоліки відсоткової винагороди. Відсоткова винагорода - це традиційний підхід, коли рекрутер отримує відсоток від річної зарплати найманого співробітника. Розглянемо, які можуть бути плюси та мінуси цього методу.


Переваги відсоткової винагороди для рекрутера

  • Рекрутер має більший стимул знайти кандидата, який відповідає вимогам клієнта, оскільки його винагорода залежить від успішного найму. Це може сприяти більш ефективному відбору.

  • Рекрутери, які отримують відсоток від річної зарплати, мають стимул вкласти більше ресурсів у пошук і відбір кандидатів, оскільки їхні доходи прямо залежать від якості найму.


Недоліки відсоткової винагороди для замовника

  • Цей метод може призвести до збільшення загальної вартості рекрутингу, особливо, якщо компанія наймає високооплачуваних спеціалістів. Відсоток може виявитися значними сумами грошей.

Якщо зп вашого спеціаліста 2000$ - то в рамках відсоткової оплати, вартість послуг рекрутинг агентства може становити: 2000*12=24000$ - 15% (3600$) або навіть 30% (7200$).
  • У деяких випадках рекрутери можуть шукати кандидатів, які мають вищу зарплату, щоб отримати більше винагороди, незважаючи на реальні потреби клієнта.

  • Інколи рекрутери можуть поспішати зі здійсненням найму, щоб швидше отримати свою винагороду, і це може призвести до неякісного відбору.


Вибір між відсотковою винагородою та іншими методами визначення вартості рекрутингу залежить від індивідуальних потреб вашої компанії і специфіки конкретного найму.


Переваги та недоліки фіксованої винагороди рекрутинг агенції


Фіксована вартість рекрутингових послуг - це інший метод розрахунку оплати, де ви сплачуєте фіксовану 1 зп вашого спеціаліста і він має свої переваги та недоліки. Розглянемо, чому цей метод може бути більш вигідним, але не забуваймо також про його недоліки.


Переваги фіксованої вартості для рекрутера та замовника

  • Фіксована вартість рекрутингу дозволяє клієнтам заздалегідь точно знати, скільки коштуватиме послуга, незалежно від зарплати найнятого співробітника. Це сприяє більшій прозорості та попередності у фінансовому плануванні.

Якщо зп вашого спеціаліста 2000$ - то в рамках фіксованої оплати, вартість послуг рекрутинг агентства буде становити чітко 1 зп. Вашого спеціаліста.
  • З фіксованою вартістю створюється більше довіри між клієнтом і рекрутером, оскільки обидві сторони розуміють, що витрати не збільшуються під час процесу пошуку. Це може стимулювати довгострокову співпрацю.

  • Фіксована вартість дозволяє клієнтам контролювати свій бюджет і уникнути непередбачених витрат.


Недоліки фіксованої вартості для рекрутера та замовника

  • Хоча фіксована вартість може здатися вигідною на перший погляд, у деяких випадках, якщо пошук кандидата займає багато часу та ресурсів, вона може призвести до більших витрат в довгостроковій перспективі саме для рекрутингового агентства.

  • Фіксована вартість може бути менш вигідною для компаній, для яких надважливо в максимально короткі терміни знайти С-рівня спеціаліста. В цьому випадку відсотковий розрахунок вартості рекрутингу буде більш доцільним.


Загальною висновок є той, що вибір між фіксованою вартістю та відсотковою винагородою залежить від конкретних потреб компанії та конкретної ситуації найму. У багатьох випадках фіксована вартість може бути більш обґрунтованою та передбачуваною опцією.


Вартість години роботи рекрутера


Для більшого розуміння вартості рекрутингу важливо також знати, як витрачається година роботи рекрутера на різних етапах процесу найму. У нашому матеріалі про детальний опис витрат часу рекрутера, ми детально розглянули це питання та визначили, як кожен етап впливає на загальну вартість рекрутингових послуг.


Значення передоплати


Для багатьох рекрутингових агентств передоплата є стандартною практикою перед початком процесу пошуку та найму. Це важливо з двох причин. По-перше, це демонструє вашу серйозність щодо пошуку кандидата і може забезпечити більше відданості з боку рекрутера. По-друге, передоплата допомагає покрити певні витрати, пов'язані з процесом найму, такі як реклама вакансії, перегляд резюме, доступ до закритих баз.

Ми в Dream2Team віримо в тверезу економічну обґрунтованість і прозорість у співпраці з клієнтами. Тому ми пропонуємо фіксовану вартість за послуги рекрутингу. Це дозволяє нашим клієнтам мати чіткий обсяг витрат та довіряти нам у пошуку найкращих кандидатів. Для замовлення пошуку спеціаліста з ІТ або нетехнічного напрямку залишайте свій запит через форму на сайті, телеграм або вайбер. Ми працюємо з пн-пт з 9.00 до 19.00.

Comments


bottom of page