top of page

З чого складається вартість рекрутингу?

Під час найму нових співробітників важливо розуміти, як кожен етап процесу рекрутингу впливає на загальну вартість послуги. В даній статті ми розглянемо кожен з цих етапів та визначимо, скільки годин і ресурсів зазвичай витрачається на них, а також яка їхня вартість. Ми не будемо розглядати вартість розробки портрета клієнта, аналітику, підготовку документів, оферів, інструментів та онбординга та винагороди агентства, а сконцентруємось саме на людській роботі рекрутера.


Вартість та витрати часу на сорсинг


Сорсинг - це пошук потенційних кандидатів. Рекрутери витрачають час на пошук і аналіз резюме, перевірку профілів у соціальних мережах і відбір потенційних кандидатів. Час, витрачений на сорсинг, може варіюватися від 10 до 30 годин, залежно від складності пошуку і специфіки позиції. Медіана винагороди за годину часу сорсингу становить приблизно $20-30.


Вартість та витрати часу на телефонні інтерв’ю та листування


Після сорсингу рекрутери зазвичай здійснюють телефонні інтерв'ю або переписуються з потенційними кандидатами. Це дозволяє звірити інформацію з резюме, перевірити комунікативні навички і оцінити загальний інтерес кандидата. Час, витрачений на цей етап, може бути від 2 до 5 годин на кожного кандидата. Медіана винагороди за годину часу телефонних інтерв’ю та листування становить приблизно $30-40.


Вартість та витрати часу на первинні співбесіди


Після телефонних інтерв'ю рекрутери проводять особисті співбесіди з обраною кандидатурою. Це важливий етап, де визначається відповідність кандидата вимогам компанії та його професійні якості. Час, витрачений на цей етап, може бути від 30 хв до 1,5 години на кожного кандидата. Медіана винагороди за годину часу співбесід з рекрутером становить приблизно $40-50.


Вартість та витрати часу на підготовку до фінальної співбесіди


Фінальний етап охоплює співбесіду зі співробітниками компанії-замовника і, можливо, тестове завдання або технічну співбесіду. Це допомагає остаточно визначити, чи підходить кандидат для позиції.

Фактично рекрутер не бере участь у фінальному інтерв'ю, але може виступати фасилітатором на зустрічі та модерувати організаційні питання, такі як:

  • підготовка документації

  • листування з клієнтом та шукачем з усіх уточнень

  • передача тестового завдання та відстежування його виконання

Час, витрачений на участь у фінальні співбесіди, може бути від 2 до 4 годин або більше на кожного кандидата. Медіана винагороди за годину часу з підготовки до фінальних співбесід становить приблизно 15-20$

Але варто зауважити, що у випадку зацікавленості кількома кандидатами замовник може провести декілька фінальних співбесід, що стовідсотково впевнитись у вірному вибору кандидата.

Загальна вартість рекрутингових послуг зазвичай складається з суми годин, витрачених на кожний з цих етапів, помноженої на ставку рекрутера або вартість послуги. Результативність і вартість рекрутингу може значно варіюватися залежно від кількості кандидатів і складності пошуку. Однак розуміння, як кожен етап впливає на загальну вартість, може допомогти ефективно планувати бюджет і вибирати оптимальні рішення при наймі нових співробітників.


Приклад чистого розрахунку роботи рекрутера


Нижче ми наведемо приклад розрахунку вартості чистої роботи рекрутера, який працює в рекрутинговій агенції. Ми не будемо враховувати маржу, та інші додаткові витрати та інструменти для пошуку, підготовку документів і т.д.


Для розрахунку загальної вартості пошуку з урахуванням годин, витрачених на кожний етап, використовуємо медіану винагороди за годину часу на кожному етапі:


  • Сорсинг: Приблизно 25 годин* $20 (медіана винагороди за годину сорсингу) = $500

  • Телефонні інтерв’ю / листування: Приблизно 4 години*$30 (медіана винагороди за годину телефонних інтерв’ю та листування) = $120

  • Співбесіди з рекрутером: Приблизно 8 години*$40 (медіана винагороди за годину часу співбесід з рекрутером) = $320

  • Підготовка до фінальних співбесід: Приблизно 3 години * $20 (медіана винагороди за годину часу фінальних співбесід) = $60

Загальна чиста вартість людського пошуку DevOps спеціаліста:+ $500 + $120 + $320 + $60 = 1000$.

Важливий аспект собівартості рекрутингу


Цифра собівартості, яку ми продемонстрували вище - близька до мінімального порогу. Чому?

  1. Клієнт може затримувати зворотний зв'язок і кандидат "злітає" з оферу

  2. Кандидат може не пройти випробувальний і ми починаємо весь пошук з початку

  3. Загалом є багато факторів, на які ми, рекрутери, не впливаємо, що можуть суттєво збільшувати години пошуку і вартість відповідно. Навіть не говорячи про жорсткі вимоги до кандидатів

Тобто, якщо вам потрібно знайти DevOps спеціаліста рівня Middle із зп, припустимо 3000$, то вам варто обирати агентство саме з фіксованою вартістю послуг. Адже при відсотковій оплаті винагороди, ваші витрати можуть піти в овердрафт в порівнянні із фактичного витраченим часом роботи рекрутера та усіма супутніми процесами.

Ми в Dream2Team віримо у тверезу економічну обґрунтованість і прозорість у співпраці з клієнтами. Тому ми пропонуємо фіксовану вартість за послуги рекрутингу. Це дозволяє нашим клієнтам мати чіткий обсяг витрат та довіряти нам у пошуку найкращих кандидатів. Для замовлення пошуку спеціаліста з ІТ або нетехнічного напрямку залишайте свій запит через форму на сайті, телеграм або вайбер. Ми працюємо з пн-пт з 9.00 до 19.00.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page