top of page

Що вигідніше рекрутингова агенція чи внутрішні рекрутери

Здійснення пошуку і найму висококваліфікованих спеціалістів є важливою задачею для багатьох компаній. Однак підходи до цього завдання можуть значно відрізнятися. У цій статті ми розглянемо два основні методи: співпрацю з рекрутинговою агенцією та використання внутрішніх рекрутерів. Ми розглянемо вартість, час та ефективність обох підходів, допоможемо вам зрозуміти, який з них може бути найкращим для вашої компанії.


Швидкість найму рекрутингова агенція vs інхаус рекрутери


Першою перевагою співпраці з рекрутинговою агенцією є швидкість пошуку.


Рекрутингова агенція має велику команду професіоналів, які активно працюють над пошуком кандидатів. Це дозволяє скоротити час, необхідний для закриття вакансії, і забезпечує швидкий доступ до кваліфікованих кандидатів. Наприклад, у вашій компанії є вакансія на позицію Lead Data Architect. В агентстві над нею можуть працювати від 1 до 3 рекрутерів одночасно, які максимально швидко покриють усіх можливих кандидатів та платформи. За допомогою рекрутингової агенції ви можете закрити цю вакансію протягом 4-6 тижнів, що дозволить зекономити час і зусилля. У випадку із внутрішніми рекрутинговими командами, то найчастіше вони не мають такого потужного людського ресурсу, що ускладнює та зменшує швидкість пошуку.

Ба більше - багато внутрішніх рекрутингових команд звертаються до рекрутингових агентств за допомогою, якщо процес пошуку стає затяжним. Тому - це замкнуте коло подвоює витрати самої компанії 🙂

Рекрутери в рекрутингових агентствах мають ширший кругозір та досвід у пошуку різнопланових спеціалістів. Завдяки такому досвіду та знанням рекрутерів з рекрутингової агенції, можна очікувати вищої якості кандидатів. У випадку з інхаус рекрутерами - найчастіше вони шукають спеціалістів одного типу - технічних фахівців або лінійний менеджмент..


Що вигідніше - платити агентству чи внутрішнім рекрутерам?


Питання фінансової вигоди - це дуже емоційне питання, для нас, рекрутерів, адже наша команда Dream2Team працювала як у складі внутрішніх рекрутингових команд, так і наразі працює у форматі агентства. Ми схильні до об'єктивізму та сухих цифр, бо саме це цікавить наших клієнтів. Отже, почнемо…


  • Фіксована зарплата

Ні для кого не секрет, що інхаус рекрутери - це ФОП або працівники, що працюють по КЗпП і отримують фіксовану зарплату в незалежності від того, чи вдалося їм знайти кандидата в даному місяці ну і звісно отримують бонусні винагороди за успішне закриття вакансії.


Це може призвести до високих витрат для компанії в разі неуспішного пошуку.

Наприклад, якщо ваш інхаус рекрутер отримує щомісячну зарплату в розмірі $3000, то за пів року ви витратите $18000 навіть у випадку, якщо рекрутер нікого не шукав, а просто виконував ресерч по ринку, ну, або якщо пошук спеціалістів на відкриті вакансії закінчився невдачею, і ви так і не знайшли тих самих кандидатів.
  • Зайнятість рекрутерів

Команда інхаус рекрутерів може мати не 100% зайнятість, особливо в маленьких фірмах, де нові вакансії не відкриваються щомісяця. Коли рекрутери “на бенчі”, то зазвичай їх займають іншими другорядними завданнями, які зменшують їх кваліфікацію як експертів у пошуку та найманні фахівців, а вартість їх роботи ніяк не корелюється з їх ставкою.


А що по агенції?


У випадку роботи з агенцією на перший погляд може здатись, що винагорода за пошук одного спеціаліста досить велика і витратна для компанії. Насправді це тільки на перший погляд, адже агентство не може бути “на бенчі”, за який ви сплачуєте щомісяця (тільки якщо ви не працюєте у форматі довгостроково контракту із зобов'язаннями), агентству не потрібно покривати лікарняні, відпустки, сплачувати за них податки та забезпечувати матеріальною базою для роботи. З агентством ви чітко фіксуєте в договорі перелік завдань і сплачуєте виключно за факт успішного надання тієї чи іншої послуги.


Порівняння вартості рекрутингової агенції та внутрішніх рекрутерів


Щоб зрозуміти різницю в витратах між рекрутинговою агенцією та інхаус рекрутерами, розгляньмо приклад розрахунку через взаємодію з рекрутинговою агенцією, яка бере відсоток від річної ЗП кандидата і внутрішнім рекрутером.


Припустимо, вам потрібно знайти якогось унікального спеціаліста, ставка якого 60000$/рік. Ви не так часто шукаєте нових спеціалістів, а отже для вас важливо зрозуміти фінансову вигоду усіх варіантів. Витрати на внутрішнього технічного рекрутера

  • Фіксована зарплата інхаус рекрутера: $3000 на місяць.

  • Час пошуку: 6 місяців.

  • Витрати на зарплату інхаус рекрутера: $3000/місяць * 6 місяців = $18000 (без податків та інших соціальних виплат).

Порівняємо це з вартістю рекрутингової агенції, яка, як приклад, бере за свої послуги від 15% до 25% річної заробітної плати кандидата.


Наприклад, якщо заробітна плата кандидата становить $60000 на рік і вартість рекрутингової послуги складає 20%, то: витрати на рекрутингову агенцію: $60000 * 20% = $12000.

Якщо порівняти ці витрати в розрізі пошуку на 1 високо затребуваного спеціаліста, то рекрутингова агенція виявляється більш вигідною в даному прикладі.

А тепер розгляньмо ситуацію, коли ви обираєте між зверненням до рекрутингового агентства, яке отримує винагороду за найм, в еквіваленті 1 міс./зп кандидата.


Припустимо, що ви вирішили використовувати рекрутингову агенцію для пошуку Lead Data Architect із зарплатнею $6000 на місяць. Вартість рекрутингового агентства становить 1 місячну зарплату цього спеціаліста, тобто $6000.


Порівняємо це з витратами на інхаус рекрутерів:

  • Фіксована зарплата інхаус рекрутера: $3000 на місяць.

  • Час пошуку: 3 місяці.

  • Витрати на зарплату інхаус рекрутера: $3000/місяць * 3 місяці = $9000 (без податків та інших соціальних виплат).

Якщо порівняти ці витрати, то рекрутингова агенція виявляється більш вигідною в даному прикладі, оскільки ви зекономите $3000 на пошуку кандидата.

Тобто що в першому, що в другому випадках економічна вигода на боці сторонньої рекрутинг агенції. Але ми хочемо зауважити, що такі розрахунки мають місце у тому випадку, якщо ви не великий ІТ холдинг, де щомісяця відкриваються десятки нових вакансій, і штат рекрутерів понад 10 осіб. В такому випадку економічна логіка буде на боці внутрішньої команди, а рекрутингові агентства - це додатковий інструмент до залучення потужного потоку нових кандидатів на певні позиції.


Ми в Dream2Team віримо у тверезу економічну обґрунтованість і прозорість у співпраці з клієнтами. Тому ми пропонуємо фіксовану вартість за послуги рекрутингу. Це дозволяє нашим клієнтам мати чіткий обсяг витрат та довіряти нам у пошуку найкращих кандидатів.


Для замовлення пошуку спеціаліста з ІТ або нетехнічного напрямку залишайте свій запит через форму на сайті, Телеграм або Вайбер. Ми працюємо ПН-ПТ з 9:00 до 19:00.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page