top of page

Чим відрізняється ІТ-рекрутинг від класичного рекрутингу?

ІТ рекрутинг відрізняється численними особливостями від традиційного найму, адже у сучасному світі бізнес дедалі більше покладається на технології, що значно змінює підходи до пошуку та відбору кандидатів. Складність процесів пошуку, найму та адаптації ІТ спеціалістів може здатися загадковою тим, хто не знайомий з особливостями технічного рекрутингу. У цій статті ми детально розглянемо, чому ІТ рекрутинг вимагає особливого підходу та які ключові особливості відзначають цей процес від інших сфер найму.


Які особливості в ІТ рекрутингу?


Особливості ІТ рекрутингу суттєво відрізняються від традиційного набору персоналу завдяки специфіці технологічного сектору. ІТ рекрутери мають не тільки знати різницю у використанні сучасних мов програмування, а й розуміти, як той чи інший інструмент впливає на робочі процеси в компаніях. 


Наприклад, знання особливостей роботи з хмарними технологіями може бути критичним при пошуку системних адміністраторів для фірм, які використовують AWS або Google Cloud.

Важливою складовою ІТ рекрутингу є технічні інтерв'ю, де кандидатам пропонують розв'язати завдання або проєктні кейси, щоб перевірити їхні навички в реальних умовах. 


Зазвичай рекрутери не проводять технічні інтерв’ю. Їх проводять Ліди - технічні спеціалісти. IT рекрутер, як правило, не повинен навіть настільки глибоко розбиратись у темі. Але ІТ рекрутери повинні виявити первинний рівень володіння певним стеком, наприклад, перевірити чи має кандидат загальне розуміння в  різниці між знаннями Java та JavaScript, що має велике значення для розробників.


Технічний підхід значною мірою відрізняється від нетехнічних інтерв'ю, де основний акцент робиться на перевірці Soft Skills та досвіду роботи. 


Комунікація також відіграє ключову роль. Рекрутери повинні використовувати технічну термінологію, щоб точно описати вакансії, розуміти технічні вимоги проєктів та передати це кандидатам. Здатність чітко описати технічні аспекти роботи може значно підвищити інтерес кандидатів і допомогти їм зрозуміти, які можливості для кар'єрного зростання відкривають перед ними пропоновані позиції.


Такий комплексний підхід робить ІТ рекрутинг не тільки складнішим, але й більш стратегічним компонентом у процесі набору персоналу, оскільки він впливає на технологічну стійкість і інноваційний потенціал компанії.


Чи є різниця у пошуку, наймі та онбордингу ІТ фахівців?


У процесі пошуку, найму та онбордингу айтівців існує чимало особливостей, однією з яких є вміння точно визначити рівень кваліфікації кандидатів: чи є вони junior, middle, чи senior спеціалістами. Це особливо важливо на тлі великої конкуренції на ринку ІТ праці, де точне розуміння кваліфікаційних рівнів може значно вплинути на успіх процесу найму.


  • Пошук кандидатів

Пошук кандидатів в ІТ рекрутингу вимагає від рекрутерів особливої уваги та вміння відфільтровувати претендентів на основі їхніх технічних навичок та спеціалізацій. Процес відбору в айті починається з фільтрації резюме за ключовими технічними словами та досвідом, що відповідає вимогам посади. Після цього, рекрутери проводять телефонні інтерв'ю, щоб оцінити загальні комунікаційні навички та мотивацію кандидатів, перш ніж запрошувати їх на більш детальні співбесіди та технічне оцінювання.


  • Процес найму

У ІТ рекрутингу перше інтерв'ю зазвичай включає не тільки стандартні питання із Soft Skills, але і технічні (поверхневі), щоб рекрутер одразу міг оцінити вас як кандидата за методою 360. Це дуже відрізняється від інтерв'ю на нетехнічні позиції, де більший акцент робиться на особистісні характеристики та загальний досвід роботи.


  • Онбординг

Онбординг ІТ спеціалістів включає складні та витратні процедури порівняно з іншими спеціалістами. З першого дня роботи, такі фахівці часто потребують доступу до специфічних програмних інструментів, потужних ноутбуків та систем, які є необхідними для їхньої роботи. Крім того, їм може знадобитися проходження спеціалізованих тренінгів для опанування фірмових технологій компанії або ознайомлення з конкретними проєктними методологіями. Це означає, що компанії мають інвестувати значні ресурси у створення деталізованих навчальних програм та забезпечення доступу до необхідних технічних засобів, що робить процес інтеграції айтівців у команду більш часомістким та дорогим.


Чому ІТ рекрутинг дорожчий?


Вартість ІТ рекрутингу відрізняється від нетехнічного і є вищою з кількох причин. На ринку є чимало ІТ спеціалістів, які шукають роботу, але основним чинником, що впливає на вартість, є не кількість кандидатів, а специфіка та складність вимог до кожної ролі. Рекрутери повинні мати глибоке розуміння технічних вимог та специфіки робочих обов'язків кожної ІТ спеціалізації, що вимагає значних зусиль та високого рівня кваліфікації.


Ключовими факторами, які зумовлюють вищу вартість ІТ рекрутингу, є:


  • Специфіка і складність роботи: ІТ позиції часто мають високі технічні вимоги та складні обов'язки, що вимагає від рекрутерів детального розуміння цих аспектів для ефективного відбору кандидатів.

  • Швидкість та якість пошуку: Ефективний ІТ рекрутинг залежить не тільки від швидкості знаходження кандидатів, але й від якості процесу відбору. Швидке знайомство з кандидатами, які точно відповідають технічним і культурним вимогам компанії, є ключовим для успішного найму.

  • Кваліфікація та досвід рекрутерів: Висококваліфіковані рекрутери, які спеціалізуються на ІТ секторі, часто вимагають вищої заробітної плати через свої знання та досвід, що також впливає на загальну вартість процесу рекрутингу.


Ці аспекти роблять ІТ рекрутинг не тільки часомістким, але й фінансово вимогливим, відіграючи важливу роль у формуванні загальних витрат на пошук та найм команд.

Наша команда закриває компетенції ІТ рекрутингу та нетехнічного рекрутингу. Ми чітко знаємо як, де і коли шукати необхідних фахівців та які підходи до найму найкраще застосувати саме під ваш кейс. Будемо раді допомогти вам з пошуком розробників та нетехнічних спеціалістів під ваш кейс. Ми онлайн з 9-18.00 пт/пт, залишайте запит через форму на сайті, або пишіть у наш телеграм та на пошту info@dream2team.com.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page