top of page

Зміна зарплат в ІТ: чи варто реагувати компаніям?

Зарплати в ІТ часто стають предметом гарячих дискусій серед керівництва компаній та й серед кандидатів тим паче. Розуміння того, як середня зарплатна медіана впливає на новий найм спеціалістів, є ключовим для розробки ефективної стратегії ІТ. 


Вплив зарплатної медіани на найм ІТ-фахівців


Середня зарплатна медіана в ІТ відіграє важливу роль у привабленні талантів. Гарні рейти є одним з ключових факторів, який впливає на рішення кандидатів приєднатися до вашої компанії або продовжувати пошук. Якщо компанія підтримує конкурентну зарплату, вона має більше шансів залучити висококваліфікованих спеціалістів, які можуть принести значну вигоду проєкту.


Та UNIT економіка на те і є, що кожен її елемент фактично зав’язаний з іншим й звісно кожен фінансовий відділ моніторить ситуацію на ринку найму, знає, як коливається вартість кожного спеціаліста окремо та сукупна вартість команд.


Хитка, а точніше гнучка і нестабільна ситуація на ринку найму призводить до того, що медіана заробітної плати того чи іншого напрямку спеціалістів може змінюватись (як в +, так і в -). Такий фактор завжди спонукає переглядати винагороди спеціалістів (особливо нових) і вмикати режим економії. 


Однак бізнес має бути обережним із “коливаннями”, адже середня медіана будується на базі даних з різних проєктів і рейти у стартапі завжди будуть нижчими ніж у стабільній компанії, хоча вони також враховуються під час формування аналітичних бордів.


Чи варто різко зменшувати зарплатну медіану?


Зниження зарплатні може мати короткострокові фінансові переваги для компанії, але в довгостроковій перспективі це може ускладнити набір кваліфікованих спеціалістів. Різке зниження зарплат посилює невдоволення серед поточних співробітників і зменшує привабливість компанії на ринку праці. З нашого власного досвіду “гри в рейти”, не варто піддаватись на тимчасові коливання: 


  • По-перше, це імідж компанії. Якщо спеціаліст починає демпінгувати він залишається незадоволений. Якщо він незадоволений – чекайте звільнень і негативу,

  • По-друге, зниження мотивації з боку команди та новеньких. Дуже часто спеціалісти ідуть на вакансії з нижчою зарплатою, тому що їм горить змінити/отримати нову роботу через особисті причини. Але фінал може бути той самий, що й у першому випадку.

  • По-третє, пам’ятайте, що в кожного спеціаліста є ревю, а на ревю усі хочуть більше коштів 🙂 Якщо ви грались із зп, то очікуйте, що під час ревю середня медіана може змінитись на користь вашого співробітника, і він 100% захоче ту зарплатню, яка є зараз актуальною на ринку. 


Переваги стабільності перед реакцією на коливання ринку


Бути стабільною компанією, яка не піддається кожній зміні ринкових умов, може виявитися більш ефективним у довгостроковій перспективі. Стабільність у зарплатних пропозиціях підтримує впевненість серед співробітників і позитивно впливає на корпоративну культуру, сприяючи залученню та утриманню талантів. Компанії, які демонструють фінансову незалежність та відданість своїм працівникам, заробляють репутацію надійних та бажаних роботодавців на ринку.


Проблеми несправедливого розподілу зарплат в команді


Однією з поширених проблем в ІТ і не тільки, про яку ми маємо згадати, є різниця у зарплатах між новими співробітниками та тими, хто вже давно працює в компанії. Часто новачкам пропонують вищі зарплати, щоб залучити їх у команду, водночас ігноруючи потребу в перегляді оплати праці досвідчених співробітників. Це може призвести до значного невдоволення всередині команди, оскільки довгострокові співробітники можуть відчувати недооцінку їх вкладу в компанію.


Це невдоволення може мати декілька наслідків: зниження мотивації серед старших членів команди, погіршення їхньої продуктивності та збільшення текучки кадрів. Коли співробітники бачать, що їх вірність та досвід не винагороджуються належним чином, вони можуть почати шукати інші можливості, де їх цінуватимуть більше.


Крім того, така практика може підривати довіру до менеджменту та впливати на загальну атмосферу в колективі. Це створює образу та сприяє формуванню клімату, де співробітники відчувають себе менш залученими й вмотивованими. 


Пам’ятайте! Ваша команда чітко знає, скільки вона коштує на ринку. DOU/Djinni й інші платформи – відкриті, тому не варто знижувати рейти актуальних командних гравців. 

Рекомендації для роботодавців: як уникнути проблем із зарплатними розривами


З урахуванням викликів, пов’язаних із різницею у зарплатах в ІТ, важливо для роботодавців взяти на озброєння кілька стратегій:


  1. Прозорість зарплатної політики: Забезпечте, щоб зарплатні умови були ясні та зрозумілі для всіх співробітників – чітке роз'яснення, на основі чого формується зарплатна пропозиція, які фактори впливають на підвищення та як можна досягти вищих рівнів оплати.

  2. Справедлива винагорода: Регулярно переглядайте зарплати всередині компанії, щоб уникнути суттєвих диспропорцій між новими та наявними співробітниками. Подбайте про те, щоб винагорода була справедливою і відображала реальний вклад кожного співробітника.

  3. Не піддавайтесь коливанням: Не намагайтеся виграти на короткій дистанції. Ваше завдання зібрати саме ту команду, яка у довгостроковому плануванні принесе прибуток, що окупить усі ваші вкладення в команду. 


Погляд Dream2Team на ситуацію в ІТ рекрутингу


З погляду рекрутингу, Dream2Team вважає, що збалансована та справедлива зарплатна політика є критичною для залучення та утримання талантів. Наш досвід підтверджує, що стабільність та справедливість у фінансових питаннях зміцнюють довіру всередині команди та позитивно впливають на загальну продуктивність.


Власний кейс: 

Наприкінці 2023 до нас зайшла компанія із 3 вакансіями: UX/UI, FrontEnd, BackEnd. Усі вакансії були на ~15% нижче середньої зарплатної медіани, адже проєкт щойно відкрився і шукали фактично первинну команду. 


Так от, замість класичних 1 міс нам пошук затягнувся на 3 місяці, до того моменту, як середня медіана по ринку не наблизилась до тих цифр, що нам надали замовники. Фактично компанія виграла на кожному з кандидатів до 250$, але програла 2 зайвих місяці часу роботи свого проєкту. 


Як ваш партнер в ІТ рекрутингу, ми готові допомогти вам підібрати не тільки кваліфікованих розробників та дизайнерів, але й сприяти створенню оптимальних умов праці, які сприятимуть довгостроковому зростанню вашої компанії. Будемо раді допомогти вам з пошуком спеціалістів під ваш кейс. Ми онлайн з 9-18.00 пт/пт, залишайте запит через форму на сайті, або пишіть у наш телеграм та на пошту info@dream2team.com.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page