top of page

Що треба знати про онбордінг ІТ фахівця?

Залучення нових співробітників до світу IT може виявитись справжнім випробуванням не тільки для них, але й для компанії. Але коли до цього процесу підходити з розумінням і системністю, онбординг перетворюється на мистецтво, яке не лише залучає, але й утримує таланти. Важливо розуміти, що успішний онбординг починається ще до першого робочого дня та охоплює не лише знайомство з колегами чи вивчення корпоративної культури, а й підтримку на кожному кроці адаптаційного періоду.


Основні аспекти онбордингу в IT


 • Вступ до корпоративної культури

Початковий етап онбордингу – це не просто передача доступів або перегляд презентацій про компанію. Це ваша можливість показати новачку, що його прихід – це подія для всієї команди. Включення таких елементів, як welcome pack, може підсилити почуття причетності до нового місця. Від еко-сумок і фірмових футболок до особистих листівок – кожен предмет у пакеті вітає новачка в колективі, створюючи перше враження про корпоративний дух.


 • Преонбординг як етап підготовки

Преонбординг – це той час між прийняттям оферу та першим робочим днем, коли ви маєте змогу зацікавити співробітника і зменшити його тривожність перед новим початком. Гарним кроком, щоб влитися в робочий процес стануть листи-запрошення та спеціалізовані онлайн-платформи для адаптації.


 • Залучення кураторів та менторів

Призначення досвідченого куратора або ментора, який допоможе з організаційними питаннями та професійним розвитком, неоціненно. Таке спілкування не тільки спрощує адаптацію, але й допомагає швидше знайти спільну мову з командою.


 • Налаштування цілей та завдань

Встановлення KPI (Key Performance Indicators) та OKR (Objectives and Key Results) для новачків є фундаментальним аспектом ефективного онбордингу.


okr vs kpi

KPI та OKR не тільки допомагають новому співробітнику зорієнтуватися в пріоритетах компанії та виміряти власну продуктивність, але й вносять ясність в те, як його внесок впливає на загальний успіх проєкту або компанії.


 • KPI – це кількісні показники, що дозволяють оцінити ефективність роботи співробітника у досягненні конкретних цілей. Для новачків важливо встановити реалістичні KPI, що відображають як їхній поточний рівень навичок, так і потенціал для росту. Наприклад, для розробника KPI можуть включати кількість вирішених завдань за місяць, участь у проєктних зустрічах або внесок у кодову базу.


 • OKR – спрямовані на встановлення і досягнення конкретних цілей, які сприяють розвитку як індивідуального співробітника, так і компанії в цілому. Вони допомагають новачкам зрозуміти, до чого прагне команда або організація, і як вони можуть допомогти в цьому. OKR мають бути амбітними, але досяжними, і сприяти розвитку професійних навичок співробітника.


Регулярний зворотний зв'язок від керівництва та колег дозволяє новачкам зрозуміти, наскільки ефективно вони рухаються до встановлених KPI та OKR. Це також надає можливість вчасно коригувати цілі та плани в разі необхідності, забезпечуючи неперервний професійний розвиток і адаптацію до змінних умов роботи.


Використання KPI та OKR у процесі онбордингу сприяє встановленню чіткої картини очікувань між компанією та новим співробітником. Це не лише сприяє швидшій адаптації до нового робочого середовища, але й мотивує новачка на досягнення кращих результатів, розуміючи, як його внесок сприяє загальним цілям команди або проєкту.


 • Регулярний зворотний зв'язок

Збір вражень та пропозицій від новачків є важливим для постійного вдосконалення процесу онбордингу. Це дозволяє не лише покращити власні методи, але й показати новим співробітникам, що їхня думка цінується.


 • Інтеграція в команду

Познайомити новачка з командою, організувати зустрічі з ключовими фахівцями та провести огляд основних робочих процесів – все це допомагає новому співробітнику відчути себе частиною колективу та більш впевнено включитися в роботу.


Завдяки комплексному підходу до онбордингу, кожен новий член команди має всі шанси стати ефективним співробітником, який не лише впевнено орієнтується у своїх завданнях, але й поділяє корпоративні цінності та ідеали. Пам'ятайте, що кожен вкладений в онбординг ресурс – це інвестиція в майбутнє вашої компанії.


Хто бере участь в онбордингу?


Процес інтеграції нових розробників у IT-компанію — це складна та багатогранна задача, що залучає до себе команду фахівців різного профілю. Ця колаборація сприяє гладкому переходу новачка до повноцінної роботи в новому середовищі. Участь у цьому процесі беруть:


 • Фахівці з управління персоналом (HR-менеджери), які орієнтують на корпоративні цінності та місію, влаштовують інформаційні сесії, і координують адміністративні аспекти адаптації.

 • Безпосередні керівники, що визначають основні робочі цілі та завдання, надають необхідну інформацію про проєкти та специфіку робочих процесів.

 • Ментори, досвідчені колеги, які підтримують новачка у професійному розвитку та допомагають адаптуватися до нового середовища.

 • Команда, яка сприяє соціалізації нового працівника, ділиться необхідними знаннями та досвідом.

 • IT-відділ, що забезпечує технічне оснащення та доступ до важливих корпоративних ресурсів.


Усі ці зусилля спрямовані на створення продуктивного та позитивного досвіду для новачка, сприяючи його успішній інтеграції в команду.


Полегшення процесу онбордингу


Уявімо ситуацію: новачок уже в команді, всі з ним ознайомлені, але раптом виявляється, що він не має доступу до важливого ресурсу. Це викликає затримку у роботі та демонструє необхідність чіткої організації процесу адаптації. Завданням проєктного менеджера є забезпечення новачка всім необхідним для ефективного старту.


Часто розробники стикаються з викликами, пов'язаними зі складнощами у документації або необхідністю налаштування спеціалізованого програмного забезпечення. В таких випадках важливо мати досвідченого ментора, який допоможе швидко знайти вихід з ситуації. Це не тільки спрощує адаптацію, але й заощаджує час, який новачок міг би витратити на самостійний пошук рішень.


Одразу після того, як основні технічні моменти стають зрозумілими, варто перейти до глибшого знайомства з проєктом. Роз'яснення специфіки завдань і процесів, з якими зіткнеться новачок, дозволить йому швидше адаптуватися та почати роботу над конкретними задачами. 


Враховуючи все вищезазначене, можна сказати, що ефективний онбординг — це не просто перелік виконаних завдань, а комплексний підхід, що передбачає увагу до деталей, планування та особистісний підхід до кожного новачка.

Comments


bottom of page