top of page

У вас НЕ синдром самозванця

Синдром самозванця — це внутрішнє переконання, що ваші досягнення є результатом щасливого випадку, а не власної компетентності. Цей феномен супроводжується страхом бути "розкритим". Часто він торкається висококваліфікованих професіоналів, які досягли значного успіху у своїй кар'єрі, але не можуть його прийняти.


Дослідження вказують на те, що близько 70% професіоналів відчували синдром самозванця хоча б раз у житті. Це явище широко поширене серед людей різних професій і рівнів кваліфікації, але особливо часто зустрічається серед осіб, які працюють у висококонкурентних середовищах, таких як IT, фінанси, наука та інші.


Позиції та рівні, де частіше відчувається синдром самозванця


Синдром самозванця частіше за все відчувають особи на керівних позиціях та висококваліфіковані спеціалісти. Це пояснюється високими очікуваннями та тиском, які супроводжують такі посади. Крім того, новачки в будь-якій сфері також схильні до цього явища через невпевненість у своїх здібностях. Та досить часто кандидати плутають синдром самозванця із банальним вигоранням від роботи або навіть від роботи в декількох проєктах. 


Синдром самозванця чи просте вигорання на роботі?


Розкладімо все по поличках і відділимо шоколад від масла 🙂

Симптоми вигорання:

  • Відчуття постійної втоми та зниження енергії.

  • Відчуваєте, що ваша робота не має значення або розвиваєте негативне ставлення до робочих обов'язків.

  • Відчуваєте, що ваша продуктивність падає, і вам важко концентруватися на завданнях.


Симптоми синдрому самозванця:

  • Постійні сумніви у своїх здібностях та досягненнях, попри зовнішні успіхи.

  • Боязнь, що інші дізнаються про вашу "некомпетентність".

  • Високі стандарти до себе і переживання з приводу будь-яких помилок або недоліків.


Важливо зазначити, що ці два стани можуть перетинатися. Наприклад, постійне відчуття недостатності в рамках синдрому самозванця може призвести до емоційного вигорання. З іншого боку, хронічне вигорання може знизити самооцінку і спровокувати розвиток синдрому самозванця. Тому фактично, вони пов'язані один з одним, але мають дещо різне походження.Синдром самозванця dream2team


Маскування кандидатів під синдром самозванця


Багато кандидатів, з нашого досвіду, маскуються під наявність синдрому самозванця навіть не маючи його, хоча насправді в таких кандидатів є банальні проблеми зі структуризацію досягнень, вмінь:


  • Невмінням виділяти свої обов'язки — не синдром самозванця


Багато хто плутає синдром самозванця з невмінням правильно виділяти свої робочі обов'язки та визначати власний вклад у загальний успіх проєкту. Це може призвести до відчуття, що ваша робота не має значення, що є помилковим.


  • Невмінням презентувати досягнення — не синдром самозванця

Навичка чітко прописувати та презентувати свої досягнення є ключовою для професійного розвитку. Без цієї здатності легко втратити уявлення про свої реальні успіхи та внесок у роботу, і приписати собі які завгодно проблеми.


  • Відсутність конкретизація результатів роботи  — не синдром самозванця

Чітке розуміння й опис того, як ваша робота впливає на загальні результати проєкту або компанії, може допомогти вам розпізнати свої реальні досягнення та боротися з відчуттям синдрому самозванця (якого можливо і ніколи не було).


Отже, перед тим, як поставити собі якийсь “діагноз” краще проведіть 1-2 сесії з психологом та кар'єрним консультантом. Чітко пропишіть ваші функціональні обов'язки, досягнення, конкретизуйте ваші сильні сторони. Підготуйте коротеньке та змістовне інтро про себе. 

І запам'ятайте, ви завжди можете перетворити свої недоліки у круті переваги. Не бійтесь працювати над собою і своєю кар'єрою.


Команда Dream2Team готова надати вам професійну підтримку в кар'єрному зростанні. Наші експерти допоможуть вам визначити ваші сильні сторони, навчать, як правильно їх презентувати, та підтримують у пошуку ідеальної роботи.


Для замовлення залишайте свій запит через форму на сайті, Телеграм або Вайбер. Ми працюємо ПН-ПТ з 9:00 до 19:00.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page