top of page

Безкоштовна кар'єрна консультація: добро чи зло?

У світі, де кар'єрне зростання та професійний розвиток є ключовими факторами успіху, безкоштовна кар'єрна консультація може здатися спокусливою пропозицією. 


Ця послуга, яка особливо актуальна у сфері айті та пропонується як спосіб надання професійної підтримки без вимоги фінансових інвестицій. 

Проте, як і будь-яка інша пропозиція, що звучить надто добре, щоб бути правдою, вона має свої підводні камені. Ця стаття розглядає різні аспекти безкоштовної кар'єрної консультації, оцінюючи її плюси та мінуси, щоб допомогти вам зрозуміти, чи є вона дійсно вигідною пропозицією для вашої кар'єри.


Плюси безкоштовної кар'єрної консультації


Безкоштовні консультації привабливі через свою доступність. Вони надають можливість отримати професійні поради без необхідності вкладення фінансових ресурсів, що особливо важливо для людей на початку кар'єрного шляху або тих, хто переживає фінансові труднощі.


Такі консультації можуть допомогти кандидатам ознайомитися з основними аспектами пошуку роботи, такими як складання резюме, підготовка до співбесіди, і визначення власних професійних цілей.


Звучить як дуже класний і дієвий варіант для кандидатів. Але варто пам’ятати - Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці

Безкоштовний сир кар'єрні консультації

Мінуси безкоштовної кар'єрної консультації


Однією з головних проблем безкоштовних консультацій є те, що рекрутери можуть бути менш вмотивовані приділяти індивідуальну увагу та вкладати час у розвиток кандидата, порівняно з платними послугами.


Просто представте, консультант отримує по 20-30 запитів на тиждень і не отримав жодної оплати за свою роботу.


Звісно, що під час війни волонтерство — це дуже гарно, але варто пам’ятати, що їсти хочуть усі. Тому не робіть великі ставки на безплатний сервіс і пам’ятайте, що ваш кейс індивідуальний.

Через велику кількість запитів, консультації можуть бути досить поверхневими, а поради — загальними та не адаптованими до ваших потреб. Або, як цікавий кейс:


До нас звернувся Front-End розробник із запитом на пошук роботи, який вже був на 2-х безкоштовних кар’єрних консультаціях до нашої команди. Ми передивились перероблене резюме (яке входило до цього сервісу) і рекомендації наших колег по цеху і переробили усе наново. Чому? Тому що формат CV та структуровані меседжі для рекрутерів не відповідали напрямку пошуку роботи кандидата і були розраховані на маркетолога (Middle) у нетехнічний проєкт. Виявилось, що консультант не працював із розробниками раніше, а мав досвід HR в рекламному агентстві…Пам-пам-пам 🙂


Ще один прям жирний мінус безкоштовної кар'єрної консультації, який порушує усі норми конфіденційності, вже навіть не згадуємо про GDPR - збір бази даних кандидатів. 


Часто кар'єрні консультанти, які надають такі послуги, працюють на рекрутингові агенції або володіють власними бізнесами у цій сфері. Це означає, що їхня основна мета може полягати не стільки у наданні індивідуалізованої допомоги у вашому кар'єрному розвитку, скільки у зборі інформації про потенційних кандидатів для їх подальшого використання в рекрутингових цілях. 


Ця практика може призвести до того, що ваші персональні дані та професійні інтереси використовуються без вашого відома або згоди, що ставить під сумнів конфіденційність та цілісність наданої вам кар'єрної консультації.


Як би правильно завершити цей матеріал не мінорною нотою….


На відміну від безкоштовних консультацій, професійна кар’єрна допомога, яку ви отримуєте не за донат чи просто так — орієнтована саме на вас, на ваші потреби та запити. Ми в Dream2Team беремо кошти за наші послуги, але ми і підписуємо договір і маємо чіткі зобов’язання перед кожним кандидатом. 


Ми допомагаємо з пошуком роботи, надаючи персоналізовані поради та ефективні стратегії, які ведуть до успішного працевлаштування. Тому, якщо вам потрібна професійна допомога — будемо раді допомогти: пишіть на info@dream2team.com, дзвоніть +380660248029 або пишіть у телеграм https://t.me/dream2team_bot 


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page