top of page

Пошук технічного спеціаліста в нетехнічний проєкт - складнощі та особливості

Нашій команді час від часу доводиться шукати розробників, дизайнерів та маркетологів у нетехнічні проєкти, та, якщо чесно, це ще той челендж.


Насправді знайти класного спеціаліста та переконати його світчнутись з ІТ до не айті - дуже і дуже складно. Звісно є фактор вигорання спеціалістів, коли вони втомились від айтішки та хочуть спробувати себе в чомусь іншому, але відсоток таких відкритих до пропозицій кадрів зазвичай дуже низький.

Роботодавцям, які планують пошук технічного спеціаліста у нетехнічний проєкт, варто зважити усі за і проти, переглянути умови та рейти для таких спеціалістів, щоб забезпечити довготривалі робочі стосунки.

Далі по тексту ми зібрали топ проблемних моментів і прикладів тих проблем, які можуть виникнути під час пошуку технічного спеціаліста і на які ми, рекрутери, на жаль, не можемо вплинути.


Різниця у рейтах: нетехнічні проєкти vs ІТ проєкти


Почнемо з основного та банального фактору - винагорода спеціаліста.

Однією з найголовніших складоніщів в пошуку та наймі технічного спеціаліста (розробника) в технічний проєкт є різниця у рейтах, яку ці спеціалісти очікують отримувати. У нетехнічних проєктах зазвичай пропонують значно нижчі рейти, порівняно з ІТ проєктами. Наведемо приклад порівняння:

  • Розробник ІТ-проєкту: $50 на годину

  • Технічний спеціаліст у нетехнічному проєкті: $35 на годину


Та сама ситуація, на жаль, і зі спеціалістами в Digital Marketing. Середня вартість Senior спеціаліста може варіюватись від 1000 до 1500$ в мінус на технічному проєкті.


Розмита зона відповідальності технічного спеціаліста


Ще однією проблемою є розмита зона відповідальності технічного спеціаліста в нетехнічних проєктах. Вони часто виконують різнопланові завдання, починаючи від створення та підтримки вебсайту і закінчуючи функціями системного адміністратора.


Розгляньмо це на прикладі порівняння:

  • Технічний спеціаліст у нетехнічному проєкті: створення та підтримка вебсайту, робота з базами даних, налаштування серверів, підтримка користувачів, вирішення технічних проблем із налаштування ПК команди, налаштування телефонії…охххх, цей перелік можна продовжувати вічність 🙁

  • Розробник ІТ-проєкту: розробка програмного коду, тестування, оптимізація


Повернемось до маркетологів, яких також, насправді, можна включати і до технічних фахівців. В рамках ІТ проєкту зазвичай є чіткий розподіл за напрямками маркетологів: Retention, Email, Research, CRM, Brand, CPC, Targeting, SMM і т.д…


Якщо подивитись на запити нетехнічних проєктів, то у 90% маркетолог - це єдина особа, яка відповідає за усю внутрішню та зовнішню комунікацію і ще за контент, наповнення сайту та SEO.

Наша порада - перед стартом пошуку порадьтесь із рекрутинговими командами, щоб чітко визначити який саме спеціаліст вам потрібен, яка зона відповідальності планується. Це збереже ваш час та нервові клітини під час пошуку та онбордингу кандидата.

Незрозумілість зони відповідальності на проєкті для кандидата


Кандидати на позицію технічного спеціаліста в нетехнічних проєктах можуть не розуміти своєї ролі та обов'язків на проєкті. Це може виникнути через відсутність чіткого опису вакансії або через неспецифічні завдання, які вони повинні виконувати. Розглянемо це на прикладі.


Зважаючи на пункт "Незрозумілість зони відповідальності на проєкті для кандидата", ось реальний приклад від нашої клієнтки, яка дозволила розповісти про нього (без згадування проєкту):


Кандидатка Анна, яка працювала в ІТ на позиції UI/UX Designer, подала заявку на позицію дизайнера для нетехнічного проєкту в невеликому стартапі, який спеціалізується на створенні медичного додатка для пацієнтів і лікарів. У її описі вакансії було зазначено, що потрібно виконувати різноманітні завдання, пов'язані з веброзробкою, адмініструванням серверів та технічною підтримкою користувачів.


Анна підготувалася до співбесіди та дізналася більше про проєкт. Під час співбесіди вона з'ясувала, що її завдання охоплюють створення та оновлення інтерфейсу користувача додатка, а також надання технічної підтримки для медичних фахівців, які використовують додаток.


Анна була здивована тим, що вона повинна буде працювати з медичними фахівцями та брати на себе відповідальність за інтерфейс користувача, оскільки вона очікувала більше технічних завдань. В результаті вона відмовилася від пропозиції роботи, бо вона була не впевнена, що зможе відповідати за такий широкий спектр завдань.


У цьому прикладі незрозумілість зони відповідальності для кандидата виникла через неясне описання вакансії та різницю між очікуваннями кандидата і реальними обов'язками на проєкті. Цей приклад підкреслює важливість чіткого та докладного опису ролі та завдань у нетехнічних проєктах для уникнення непорозуміння з боку кандидатів.


Проблемні технічні співбесіди


Однією зі складнощів може бути проведення технічної співбесіди для кандидатів на позицію технічного спеціаліста в нетехнічних проєктах. Зазвичай цю співбесіду проводить технічний спеціаліст, але в деяких випадках, коли на проєкті немає такого, і проєкт тільки масштабується - це може стати проблемою. У таких ситуаціях технічну співбесіду можуть проводити ІТ рекрутери, які не завжди можуть оцінити технічну кваліфікацію кандидата, особливо, якщо це якась вузькоспрямована спеціальність, яка потребує реального практичного досвіду та знання документації. Наведемо приклад:


Приклад: Компанія XYZ, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення для медичного обладнання, шукає технічного спеціаліста для позиції "Технічний архітектор". Проєкт, на якому потрібен спеціаліст, охоплює розробку високотехнологічних медичних пристроїв, які потребують інтеграції зі складними програмними системами та забезпечення високої надійності та безпеки даних пацієнтів.


На співбесіду приходить кандидат Максим, який має багатий досвід у розробці програмного забезпечення, але ніколи не працював у медичній сфері. Його технічні навички та знання архітектури програмного забезпечення вражають команду відбору, і вони вирішують провести технічну співбесіду.


Проблема виникає тоді, коли команда відбору підготовлює завдання для співбесіди, які стосуються конкретних вимог медичної сфери, таких, як відповідність стандартам безпеки та регуляторним вимогам, і Максим не має досвіду роботи з ними.


Цей приклад ілюструє проблему технічних співбесід, коли кандидат має сильні технічні навички, але відчуває дефіцит знань у певній галузі. В таких ситуаціях командам відбору слід ретельно планувати співбесіду, щоб оцінити технічну кваліфікацію кандидата та його/її можливість швидко навчитися і пристосовуватися до нових областей роботи.


Наші рекомендації


Для успішного пошуку технічних спеціалістів у нетехнічні проєкти важливо чітко визначити їх ролі та обов'язки, встановити конкурентоспроможну оплату та, можливо, спробувати залучити технічних спеціалістів з ІТ-сфери, надаючи їм можливість розвиватися у новому напрямку.


Перед стартом пошуку нового спеціаліста обов’язково проведіть аналітику ринку, на предмет: наявності бажаних спеціалістів на ринку, зарплатну медіану (ІТ/не айті), які зони відповідальності повинні бути у спеціаліста, який досвід роботи та який багаж знань потрібен саме для вашого проєкту.


Команда Dream2Team із радістю допоможе вам із пошуком спеціалістів та підготовкою глибинної аналітики під ваш проєкт. Залишайте свій запит на кар’єрну консультацію через форму на сайті, Телеграм або Вайбер. Ми працюємо ПН-ПТ з 9:00 до 19:00.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page