top of page

Чи варто змінювати спеціальність та йти в IT у 2024 році?

У 2024 році, коли світова ІТ-галузь продовжує відновлюватися після кризових явищ 2022-2023 року, багато хто ставить собі питання щодо доцільності зміни спеціальності та переходу в ІТ. Різке збільшення кількості Trainee та посилення конкуренції на ринку роблять це рішення неоднозначним.


Вплив війни на ІТ-сектор України, США та Європи


Український ІТ-сектор, попри війну, продовжує демонструвати надзвичайну стійкість. Всупереч складнощам, ринок залишається привабливим для тих, хто шукає можливості для перекваліфікації. Однак, значне зростання кількості новачків без практичного досвіду призводить до збільшення часу, необхідного для входження в галузь. 


Війна звернула увагу на потреби у розробці безпекових рішень та кіберзахисту, спонукавши до зростання попиту на фахівців в цих напрямках. Водночас економічні наслідки конфлікту призвели до зміни цінової політики багатьох ІТ-компаній, що зумовило підвищення вартості ІТ-послуг.


США та Європа також відчули наслідки війни в Україні на своїх ІТ-ринках. Масові звільнення в міжнародних компаніях, спричинені не лише кризою, а й переоцінкою глобальних виробничих потреб, підсилили конкуренцію серед ІТ-спеціалістів. 


2024 - ринок роботодавця, і точно не кандидата!

Це також призвело до зміщення уваги компаній з великих технологічних центрів до регіонів з нижчими витратами на робочу силу та вищою гнучкістю. Таким чином, війна в Україні сприяла глобалізації ІТ-ринку, з одного боку створюючи нові можливості для українських спеціалістів у сфері мілітарі, з іншого — збільшуючи конкуренцію на міжнародному рівні.


Окрім цього, компанії стали більше уваги приділяти резервуванню та підвищенню стійкості своїх ІТ-систем до можливих майбутніх криз. Це вимагає від спеціалістів глибоких знань не лише в технічних аспектах, а й у розумінні глобальних економічних та політичних процесів, що можуть вплинути на ІТ-індустрію.


Перспективи для новачків в ІТ


Новачкам, які розглядають можливість переходу в ІТ у 2024 році, важливо розуміти ці тенденції та виклики. Перехід у сектор із більшою конкуренцією вимагає не тільки технічних знань, а й адаптивності, готовності до навчання та розвитку, а також уміння швидко реагувати на зміни в індустрії.


Ось декілька рекомендацій для успішного переходу:


  • Здобуття актуальних знань і сертифікатів є ключовими для підтвердження ваших компетенцій потенційним роботодавцям.

  • Будуйте міцну професійну мережу в LinkedIn

  • Робіть фокус на спеціалізації – вибір вузької спеціалізації, особливо в галузях з високим попитом, може дати перевагу на ринку праці.


Перехід в ІТ у 2024 році, попри всі виклики, продовжує залишатися перспективним кроком для тих, хто готовий інвестувати у свій професійний розвиток і адаптуватися до швидко змінного середовища. 

Виклики на ринку


Значне збільшення кількості осіб, які намагаються увійти в IT-сектор на позиціях Trainee та Junior, в поєднанні з економічними коливаннями, призвело до підвищення конкуренції за місця, особливо на вході в галузь. Спроби знайти першу роботу стають дедалі важчими, вимагаючи більше часу та зусиль.


На тлі економічної нестабільності у 2023 році багато IT-компаній зіткнулися з необхідністю масових звільнень, що ще більше наситило ринок досвідченими спеціалістами в пошуках роботи. Це суттєво ускладнило можливості для новачків, особливо для тих, хто має намір перейти в ІТ з інших нетехнічних сфер без мінімально необхідного досвіду.


Сучасна динаміка ринку ІТ вказує на те, що сектор не є безмежним у своїх можливостях. Зі зменшенням кількості вакансій та заробітних плат навіть для висококваліфікованих позицій, таких як Senior, Head, Lead, Middle та Chief, компанії прагнуть максимально оптимізувати використання вже наявних ресурсів. Замість того, щоб найняти нових співробітників, бізнеси надають перевагу перерозподілу наявних команд на нові проєкти, що призводить до зменшення потреби в хайрингу.


У цьому контексті, ринок ІТ може не виглядати як найкращий варіант для тих, хто розглядає можливість перекваліфікації чи переходу в галузь найближчим часом. Можливо, варто почекати та спостерігати за подальшими змінами на ринку праці, перш ніж робити значні кроки до зміни професійного шляху. Ретельне планування, а також розгляд альтернативних шляхів розвитку кар'єри, можуть стати розумним вибором в умовах нинішньої невизначеності в ІТ-секторі.


Пам'ятайте, що перехід в IT не є гарантією миттєвого успіху або легкого знаходження роботи, особливо в умовах поточної конкуренції на ринку. Для того, щоб зробити цей крок максимально ефективним, важливо приділяти увагу розвитку власних навичок, не припиняти навчання та бути готовим до постійного самовдосконалення.


Куди дивитись, якщо не в ІТ?


Якщо безпосереднє працевлаштування в ІТ-компанії здається складним завданням, розгляньте можливості фрілансу у сферах, тісно пов'язаних з ІТ, таких як цифровий маркетинг, дизайн, аналіз даних або тестування продуктів. Такий підхід дозволить вам накопичити досвід, який може відкрити шлях до повноцінних вакансій в ІТ.

Вивчіть можливості стажування чи волонтерства в організаціях, які зосереджені на управлінні технологічними проєктами або продуктами. Це не тільки додасть вам цінного досвіду, але й допоможе розширити професійний кругозір, відкриваючи двері до кар'єри в суміжних з ІТ галузях.


Розвиток у сферах Business Analysis і Project Management - цей варіант оптимальний не тільки для ІТ-сфери, адже спеціалістів на ці напрямки шукають 60% компаній, які займаються розробкою продуктів та електронною комерцією. 

Професійна кар’єрна допомога для початківців 


В умовах швидкозмінних трендів ринку праці, роль кар'єрних консультантів та професійної кар'єрної допомоги стає дедалі важливішою. Такі професіонали допомагають адаптуватися до нових умов, правильно позиціювати себе на ринку праці та визначити перспективні напрямки для розвитку.


Dream2Team пропонує послуги кар'єрної допомоги, спрямовані на підтримку тих, хто прагне знайти своє місце в ІТ-галузі. Наші спеціалісти готові надати комплексну підтримку Junior спеціалістам та фахівця вищого рівня.


На жаль, ми не здатні надати повномасштабну допомогу тим, хто перебуває на рівні Trainee, однак наш мінімальний пакет послуг може стати корисним й на цьому етапі.

Для Trainee ми пропонуємо мінімальний пакет кар'єрної допомоги, що включає шаблони резюме, поради з ведення профілю на LinkedIn та базові скрипти для спілкування з рекрутерами. Ці інструменти дозволять новачкам більш впевнено відчувати себе на ринку праці та покращити свої шанси на успішне працевлаштування.


У такі часи підтримка від досвідчених фахівців може стати вирішальним фактором для тих, хто прагне досягти успіху в динамічній та конкурентоспроможній ІТ-галузі.


Бажаємо успіху в пошуку!

Comments


bottom of page