top of page

Чому варто перевіряти рівень англійської на співбесіді?

У світі, де ІТ-компанії мчать на міжнародний ринок швидше, ніж нова серія iPhone вилітає з полиць, знання англійської мови стало чимось на кшталт секретного коду до глобального клубу техноеліти. Без нього можна лише мріяти про вхід.


Ця мова — не просто "nice to have", а ваш "must have" білет на концерт технологічних інновацій. Тому коли справа доходить до співбесіди, перевірка англійської не менш важлива, ніж вміння кодити, а може й важливіша. Адже що користі від геніального кодера, якщо він не може замовити піцу англійською?

Важливість усної та тестової перевірки


Застосування як усних, так і письмових форм тестування є ключовим для всебічної оцінки знань англійської мови кандидата. Усна перевірка не тільки дозволяє оцінити здатність кандидата підтримувати бесіду, виражати власні думки та адекватно реагувати на запитання, але й дає змогу зрозуміти його здатність до міжкультурного спілкування. 


Тестування ж знань граматики та словникового запасу доповнює картину, виявляючи глибину розуміння мови. Ця двостороння перевірка дозволяє оцінити загальний рівень володіння англійською та забезпечити відповідність кандидата не тільки за фаховими навичками (хард скілами), але й за його здатністю ефективно спілкуватися в міжнародному професійному середовищі. 


Такий підхід задовольняє інтереси замовників, які прагнуть отримати спеціалістів з відповідним рівнем як професійних, так і мовних компетенцій, гарантуючи безперешкодну інтеграцію кандидата в робочий процес.


Прохідний рівень англійської в ІТ


Рівень англійської мови іноді здається важливішим за самі кодингові навички, але деякі кандидати намагаються викрутитись, як Гудіні з кайданів.


Вони заявляють у своєму резюме, що їхній рівень англійської "майже як у Шекспіра", а насправді коли справа доходить до живого спілкування, виявляється, що "to be or not to be" - це максимум, на який вони здатні.

Згідно з Європейською шкалою мовних компетенцій (CEFR), більшість ІТ-компаній у 2024 році встановлюють прохідний бар'єр на рівні В2. Це означає, що кандидати повинні володіти англійською досить добре, щоб не тільки замовляти піцу, але й без проблем обговорювати тренди програмування або принаймні розповідати про останній проєкт, над яким працювали, не використовуючи DeepL.


Приклад з роботи: кандидат в резюме вказав, що його рівень англійської - В2, а на співбесіді, коли задали питання про його останній проєкт, відповідь була "Yes". І ще раз "Yes". На будь-яке подальше питання. Виявилося, його англійська була десь між "A2" та "DeepL".

Отже, кандидатам варто бути чесними щодо свого рівня англійської, адже під час співбесіди правда все одно вийде. Рекрутерам же необхідно знати, як адекватно оцінити рівень мовних навичок, аби не втратити чудового кандидата з-за недоліків у спілкуванні або не найняти того, хто в реальності не відповідає заявленому рівню.


Чому рекрутер має володіти англійською не нижче В2?


В роботі ІТ-рекрутера, який співпрацює з кандидатами та компаніями з різних куточків світу, глибоке розуміння англійської мови відіграє ключову роль. Для ефективного виконання своїх обов'язків, рекрутерам необхідно мати мінімум рівень В2, що дозволяє не лише точно оцінювати розмовні навички кандидатів, але й ефективно вести переговори з іноземними замовниками вакансій, складати та відправляти професійні листи, та загалом розширювати мережу потенційних кандидатів для компанії.


Рекрутери в ІТ-галузі повинні бути здатними самостійно оцінити рівень розмовної англійської мови у кандидата та  ефективно представляти вакансію та компанію-роботодавця. Це означає, що вони мають вміти аргументовано висловлювати переваги позиції, відповідати на запитання кандидатів, та навіть проводити переговори або презентації англійською. Така мовна компетентність значно розширює можливості рекрутера в міжнародному контексті, дозволяючи знаходити кращі таланти та налагоджувати міцніші професійні відносини.


Підвищення рівня англійської для ІТ-спеціалістів


Розуміючи важливість англійської мови у своїй кар'єрі, багато ІТ-спеціалістів прагнуть підвищити свій рівень. Наші партнери — школа англійської для ІТ КІТ — спеціалізуються на індивідуальний та корпоративних курсах з англійської мови, розроблених спеціально для ІТ-галузі. Вони допомагають як кандидатам, так і компаніям підняти рівень англійської, щоб відповідати міжнародним стандартам спілкування. Детальніше про курси англійської можна дізнатися на сайті КІТ.


У сучасному ІТ-секторі англійська мова є ключем до міжнародного спілкування, доступу до найновіших технологій та участі в глобальних проєктах. Перевірка рівня англійської на співбесіді дозволяє бути впевненими, що команда ефективно спрацює не тільки на локальному, але й на міжнародному рівні.

Comments


bottom of page