top of page

Як використовувати AI у рекрутингу

З появою Chat GPT та інших інструментів, побудованих на базі штучного інтелекту, класичний рекрутинг не просто змінився, а трансформувався у новий, адаптаційний та сучасний формат.


Рекрутери та рекрутингові агентства використовують AI помічників не тільки для пошуку кандидатів, а й для форматування CV, роадмапінгу та трекінгу усього процесу. Далі ми поговоримо, який інструментарій потрібно інтегрувати рекрутерам у їх роботу у 2023-2024 і чому?


Переваги використання штучного інтелекту в рекрутингу


 • По-перше, АІ допомагає рекрутерам в більш ефективному підборі кандидатів. Рекрутери можуть використовувати ATS та платформи для пошуку талантів для автоматизованого сканування резюме і визначення найбільш відповідних кандидатів.

 • По-друге, АІ збільшує швидкість обробки усіх чатів з кандидатами та листування. Без АІ та автоматизації, рекрутер може витратити понад половину свого робочого часу саме на спілкування, але, є чат-боти, які трошки змінюють цю пропорцію та покращують ККД. Чат-боти забезпечують швидке та ефективне первинне спілкування, дозволяючи рекрутерам зосередитися на більш перспективних кандидатах.


Також, з одного боку, використання штучного інтелекту покращує взаємодію між кандидатами та рекрутерами, автоматичні відповіді та нагадування — це дійсно круто. Але з іншого боку, дуже багато спеціалістів з ІТ намагаються уникнути спілкування з ботами, адже самі найчастіше причетні до розробки таких систем і віддають перевагу живому спілкуванню з реальною людиною. 

Тому, треба балансувати між віртуальними помічниками та реальним спілкуванням, де це потрібно.


AI дозволяє значно скоротити час, потрібний для відбору кандидатів, автоматизуючи рутинні процеси та зосереджуючись на найбільш перспективних кандидатах. Завдяки об'єктивному аналізу даних, AI допомагає виявляти кандидатів, які найкраще відповідають вимогам вакансії, зменшуючи ризик поганих наймів. 


Як приклад, наша команда Dream2Team балансує між віртуальним та реальним світом й використовує мікс підходів і з 2023 закриває вакансії на 15% швидше, ніж до інтеграції інструментів побудованих на базі штучного інтелекту.

Переваги використання штучного для замовників


Коли замовник чує, що рекрутинг агентство користується АІ, то перш за все в голові у людини, яка шукає рекрутинг сервіс може виникнути картинка, що ваша команда повністю віддає усі завдання на долю штучного інтелекту.


Тому треба бути дуже обачним у питання АІ із замовниками, адже кожен хоче розуміти — За що я буду платити кошти?


Та все ж таки подивімось на переваги штучного інтелекту саме для замовників, які вирішили довірити пошук кандидатів рекрутерам:


 • Замовники отримують доступ до ширшої та різноманітної бази кандидатів, оскільки AI враховує більше джерел та платформ.

 • AI дозволяє рекрутерам налаштовувати пошук під конкретні потреби замовника, забезпечуючи більш цільовий підбір кандидатів.

 • Завдяки ефективності AI, замовники витрачають менше часу на пошук спеціалістів і швидше закривають вакансію

 • Співпраця з рекрутерами, який розбираються у сучасних трендах найму одразу демонструє шукачам роботи, що компанія, яка пропонує роботу — сучасна, та диджиталізована.


Інструменти AI у рекрутингу


Використання AI в рекрутингу включає широкий спектр ресурсів та інструментів. Нижче наведено перелік ключових AI ресурсів та інтеграцій, які можуть використовувати рекрутери.


Системи Управління Кандидатами (ATS)

 • SmartHire: Використовує машинне навчання для розширеного пошуку кандидатів, аналізу їх навичок і попереднього досвіду.

 • Eightfold AI — платформа, яка використовує ШІ та машинне навчання для поліпшення процесів рекрутингу та управління талантами в організаціях. Платформа закриває значний пласт задач — від пошуку найкращих кандидатів за алгоритмами ШІ, листування, призначення інтерв’ю і до аналізу професійних навичок працівників. Також програма вміє будувати план розвитку кар’єри.


Платформи для Пошуку Талантів

 • Herohunt AI: Дозволяє рекрутерам шукати кандидатів за ключовими словами, навичках і досвіді, використовуючи алгоритми AI для посиленого пошуку.

 • AI Recruiter: Використовує штучний інтелект для визначення потенційних кандидатів на основі величезного обсягу даних з різних джерел.


Чат-боти для Рекрутингу

 • HireBot: Веде первинні бесіди з кандидатами, збирає інформацію та відповідає на запитання, що підвищує ефективність комунікації.

 • RecruitAI: Цей чат-бот може автоматично відсіювати кандидатів на основі встановлених критеріїв, зберігаючи час рекрутера.


Аналітичні Інструменти для Оцінки Кандидатів

 • SkillAssess AI: Дозволяє проводити автоматизовані оцінки навичок кандидатів, використовуючи різні тести та ігри.

 • Pymetrics — за своєю суттю це платформа, яка дозволяє перевірити софт-скіли кандидата з ШІ та науковими методами за допомогою ігор, заснованих на нейронауці. Її мета полягає в об’єктивному відборі кандидатів на основі їх когнітивних здібностей, емоційного інтелекту та інших характеристик.


Інструменти для соціальних мереж та підготовки вакансій

 • Easy-Peasy.AI — це інструмент, що використовує ШІ для написання описів вакансій та постів у соціальних мережах. Він допомагає компаніям створювати ефективні оголошення про найм та спілкуватися з аудиторією, використовуючи привабливий та переконливий мовний стиль.

 • Textio — це платформа з використанням ШІ, яка спрямована на оптимізацію та поліпшення написання описів вакансій та інших документів, пов’язаних з рекрутингом. Платформа аналізує мову та структуру тексту, надаючи рекомендації щодо формування особистого стилю, щоб залучити кращих кандидатів.Використання AI в рекрутингу відкриває нові можливості для рекрутингових агентств. Воно не лише підвищує ефективність пошуку та відбору кандидатів, але й забезпечує значні переваги як для рекрутерів, так і для замовників. Впровадження AI у рекрутингові процеси є ключем до досягнення якісних та швидких результатів найму. Тому не варто боятись та лякатись рекрутерів, які використовують ШІ у своїй роботі.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page